Pérez byl až příliš agresivní, stěžoval si Button

Pérez byl až příliš agresivní, stěžoval si Button

Souboj stájových kolegů Jensona Buttona a Sergia Péreze byl jednou z velkých ozdob Velké ceny Bahrajnu. V některých situacích se dokonce zdálo, že spolu ani nebojují jezdci jednoho týmu, v jednom ze soubojů do sebe dokonce lehce ťukli, nakonec jsou ale oba stříbrné šípy na bodech.

Jezdci McLarenu se v prostřední fázi závodu dostali do souboje hned několikrát, Sergio Pérez při jednom z pokusů o předjetí svého kolegy Buttona dokonce lehce ťukl do jeho monopostu a bylo velkým štěstím, že Britovi nepoškodil zadní pneumatiku.

Button vyzval svůj tým vysílačkou, aby Péreze uklidnil a nedošlo k ohrožení pozic obou jezdců, souboj ale pokračoval i v dalších kolech.

„Byl jsem do vysílačky hodně hlasitý, emoce hrály velkou roli, ale asi bych to samé řekl znovu,“ prozradil po závodě Jenson Button.

„Závod to byl poměrně vydařený, jen Serigovo počínání v některých jeho částech se mi příliš nelíbilo.“

„Byl příliš agresivní, v rychlosti přes 300km/h opravdu není vhodné tvrdě bojovat se stájovým kolegou, ještě k tomu, když oba jezdci bojují o bodované pozice,“ stěžoval si po závodě v bahrajnském Sakhiru mistr světa z roku 2009.

Na slova britského závodníka ihned reagoval i stájový kolega Pérez. Ten se po jejich souboji necítí býti vinen.

„Byl jsem stejně agresivní, jako byl on, ale přiznávám, že to asi bylo příliš ostré, mohli jsme zkazit závod celému týmu, což nikdo z nás rozhodně nechce,“ řekl k celé situaci Mexičan.

Pérez si nakonec v závodě vedl lépe a skončil šestý, což je nejlepší výsledek McLarenu v letošní sezóně, kolega Button dojel desátý.

Sdílejte na:
Zavřít