Panthera Team Asia plánuje vstoupit do F1 v roce 2022

Panthera Team Asia plánuje vstoupit do F1 v roce 2022

Nový asijský tým Panthera své plány na vstup do formule 1 i přes koronavirovou pandemii nepřehodnotil. Cílí na sezónu 2022, ve které by měla být aplikována nová sportovní a technická pravidla.

Tým podporovaný asijskými investory bude sídlit ve Velké Británii. Plán na vstup do formule 1 oznámil na konci loňského léta.

Nový tým zprvu cílil na vstup v roce 2021. Snaha byla bagatelizována Rossem Brawnem, který vloni v srpnu přiznal, že nové týmy budou muset počkat nejdříve do roku 2022.

Podle šéfa Panthera Team Asia Benjamina Duranda nebyl projekt pandemií covidu-19 ohrožen. Svůj přístup asijský tým nezměnil, vstup do formule 1 plánuje uskutečnit dle příprav v roce 2022.

„Bylo to jako na horské dráze, ale jsme celí – náš projekt neskončil,“ prozradil v rozhovoru pro Motorsport.com Durand.

„Už před krizí jsme cílili na rok 2022 a stále hledáme způsob, jak to zrealizovat. Máme skupinku lidí, kteří pracují na autě. Provádíme nějaké předběžné práce na aerodynamice a diskutujeme s investory.“

Více informací v tuhle chvíli Durand poskytnout nemohl, jelikož není jasné, jakým směrem se v následujících měsících formule 1 vydá. Vedení královny motorsportu má na stole desítky návrhů, jak současnou krizi vyřešit a jak pomoci malým týmům.

„Musíme počkat na to, co se stane ve formuli 1, než řekneme víc,“ uvedl Durand. „Lidé mluví o možnosti koupě monopostu od jiného týmu, takže musíme počkat a uvidíme, co se stane.“

Benjamin Durand nadále uvedl, že již jednal s dodavatelem motorů. Neuvedl však s jakým.

Ačkoliv Panthera mluví o vstupu do formule 1, tým dosud nepodal oficiální žádost. Každý tým musí před vstupem do F1 projít několika kontrolními procedurami FIA.

Vstup nových týmů se za posledních 10 let výrazně omezil, zatímco dříve byla tendence založit tým ve formuli 1 vyšší. Od roku 2010 přibyly jen čtyři nové stáje – Team Lotus (později Caterham), Hispania Racing (později HRT), Virgin (později Marussia a Manor) a Haas. Jen poslední jmenovaný v královně motorsportu setrval, ačkoliv není jisté, zda tomu tak bude i nadále.

Sdílejte na:
Zavřít