Opět vypískaný Vettel: Není to štěstí, je to výsledek tvrdé dřiny

Opět vypískaný Vettel: Není to štěstí, je to výsledek tvrdé dřiny

Německý závodník Sebastian Vettel ocenil v cíli Velké ceny Singapuru svůj tým za tvrdou dřinu během celého závodního víkendu. I přes výjezd safety caru měl v cíli Grand Prix lídr šampionátu náskok na druhého Alonsa přes půl minuty!

Trojnásobný šampión ani ve třetím závodě po sobě nenašel žádného konkurenta a díky dalšímu vítězství navýšil vedení v čele šampionátu na 60 mistrovských bodů před druhým Fernandem Alonsem.

A i když se zdálo vítězství v Belgii i Itálii pro Vettela zcela jednoznačnou záležitostí, v Singapuru se posunul ještě o level výše. I přes výjezd safety caru si vítězství v noční Grand Prix pohlídal, navíc s luxusním náskokem přes půl minuty.

„Je to dlouhý závod, ve kterém se může stát spousta věcí, takže je nutná zvýšená opatrnost,“ řekl německý závodník médiím po závodě. „Na konci závodu jsem dostával jasné pokyny o tom, abych nejel zbytečně rychle a nedostal tím sám sebe pod tlak, celé jsme to zvládli skvěle,“ řekl.

Největší nebezpečí pro Sebastiana Vettela vzniklo hned v první zatáčce, kdy jej chtěl o první příčku připravit Nico Rosberg, pilot stáje Red Bull si ale svou pozici pohlídal a ve zbytku závodu před sebe již nikoho nepustil.

„Start byl docela náročný,“ prozradil lídr šampionátu. „Nico odstartoval lépe, naštěstí se ale v první šikaně dostal lehce mimo trať a dal mi šanci mu manévr oplatit, to pro mě bylo velmi důležité,“ přiznal.

Šestadvacetiletý závodník vyhrál ze třinácti Velkých cen sedm závodů a nyní má před druhým Fernandem Alonsem náskok zmiňovaných 60 bodů. Ve hře je do konce letošní sezóny ještě 150 bodů ze kterých se bude snažit Vettel vydolovat co nejvíce, aby si již brzy pojistil zisk svého čtvrtého titulu mistra světa.

Němec si ale stojí za tím, že jeho výkonnost má jen málo společného se štěstím, z obrovské části je to především vizitka tvrdé práce stáje Red Bull Racing, které po závodě pochopitelně poděkoval.

„Situaci v šampionátu se snažím nesledovat, soustředím se spíše na výkony v jednotlivých závodech,“ řekl Vettel. „Nic z toho se ale neděje náhodou nebo díky štěstí, je to tvrdá práce celého týmu, kterému patři obrovské poděkování.“

I po Velké ceně Singapuru se našli fanoušci, kteří na stupních vítězů Sebastiana Vettela vypískali, Sebastian Vettel si z toho ale velkou hlavu nedělal. „Oni jsou na turné, jezdí se mnou na každý závod,“ zažertoval si na adresu svých „fanoušků“ Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít