ONLINE: Závod šampionů 2018-Pohár národů

ONLINE: Závod šampionů 2018-Pohár národů

Sledujte společně s námi letošní Závod šampionů. Dnes je na programu Pohár národů.

17:28-Vítejte u online reportáže z prvního dne Závodu šampionů. Dnes se uskuteční Pohár národů, který odstartuje v 18:00.

17:34-Vítězství bude dnes obhajovat německý tým, který v loňském roce triumfoval spolu se Sebastianem Vettelem, který musel celý Pohár národů absolvovat sám z důvodu zranění jeho týmového kolegy Pascala Wehrleina při závodě jednotlivců, který se konal den předtím.

17:39-V letošním roce ale bude mít tým Německa zcela jinou podobu. Její barvy budou hájit úřadující šampion DTM René Rast a loňský šampion WEC Timo Bernhard.

17:47-Letošního ročníku Poháru národů se zúčastní celkem jedenáct týmů, které budou rozlosovány do tří skupin. Zatímco skupiny A a B budou čtyřčlenné, skupina C se skládá pouze ze tří členů. Ve skupině A tvoří Německo, Latinská Amerika, Švédsko a Mexiko, skupinu B Nordic Team, Velká Britáie, Švédsko a Sim Racers Team. Ve skupině C si to rozdají Saudská Arábie, Spojené Arabské Emiráty a Libanon. Do semifinále postoupí celkem čtyři týmy, kterými budou vítězové jednotlivých skupin a lepší z druhých týmů ve skupinách A a B.

17:57-První souboj se odehraje mezi Německem a USA. V první jízdě se proti sobě postaví René Rast a Ryan Hunter-Reay, ve druhé jízdě změří síly Timo Bernhard a Josef Newgarden.

18:20- Již za sebou máme první kolo skupiny A. Souboj mezi Ryanem Hunter-Reayem a René Rastem byl kvůli potížím Hunter-Reaye na startu odložen a Pohár národů tak zahájili Timo Bernhard s Josefem Newgardenem. Ačkoli šlo o těsnou bitvu, z vítězství se radoval Bernhard. Newgarden navíc obdržel pětivteřinovou penalizaci za kontakt s bariérou. V další jízdě zahájili duel Latinské Ameriky a Mexika Juan Pablo Montoya a Abrahám Calderon. Dvojnásobný vítěz Indy 500 si bez větších potíží s Mexičanem poradil. Stejný osud potkal v další jízdě také Calderonova týmového kolegu Mema Rojase, který podlehl Héliu Castronevesovi. Po souboji mezi Latinskou Amerikou a Mexikem konečně přišla na řadu odložená jízda mezi Rastem a Hunter-Reayem, v níž Rast dojel Německu pro druhý bod. Po prvním kole skupiny A tak jsou jasně na čele Německo a Latinská Amerika, které mají po dvou bodech. Mexiko a USA zatím bez bodů.

18:28-Skupina B začala soubojem mezi Tomem Kristensenem a hvězdou virtuálních závodů Rudym Van Burenem. Překvapení se nekonalo a Kristensen získal bod pro Nordic Team.

18:30-Nordic Team vítězí i ve druhém souboji proti Sim Racers Teamu. Petter Solberg poráží vítěze eROC Enza Bonita.

18:32-Po souboji Nordic Teamu a Sim Racers Teamu se nyní utká Velká Británie se Švédskem. Lépe tento souboj zahajují Švédové. V první jízdě se proti sobě utkali dva nejlepší piloti loňského ročníku evropské Formule 3 Lando Norris a Joel Eriksson. Úspěšnější byl Eriksson.

18:35-Švédové získávají i druhý bod a to zásluhou úřadujícího šampiona WRX Johana Kristofferssona, který porazil veterána Davida Coultharda. V tomto klání tak možná trochu překvapivě získává Švédsko dva body, zatímco Velká Británie odchází s prázdnou. Po prvním kole skupiny B jsou na postupových pozicích Nordic Team a Švédsko. Oba týmy mají po dvou bodech. Velká Británie a Sim Racers Team nedokázali v prvním kole ukořistit body.

18:39-Nyní nás čeká druhé kolo skupiny A, které zahájí souboj zatím stoprocentních Němců a Mexičanů, kteří v prvním kole neporazili Latinskou Ameriku ani jednou.

18:43-A ani v úvodní jízdě tohoto duelu Německo nepoznává chuť porážky, neboť Timo Bernhard poráží Mema Rojase.

18:46-Po Bernhardovi s Rojasem se nyní utkali Montoya s Hunter-Reayem. Úspěšnější byl Montoya a udržel stoprocentní bilanci Latinoameričanů. Německo s Latinskou Amerikou mají semifinále na dosah.

18:49-Neporazitelnost Latinské Ameriky ale končí v dalším duelu mezi loňskými týmovými kolegy u týmu Penske v Indycar, kde Josef Newgarden poráží Hélia Castronevese. USA si tak připisuje první bod.

18:51-V duelu Reného Rasta a Abrahama Calderóna vítězí úřadující šampion DTM. Po druhém kole je na čele skupiny A Německo se čtyři vítězstvími. Druhá je Latinská Amerika, která má o jednu výhru méně. Třetí místo patří USA s jednou výhrou. Mexiko zatím bylo poraženo ve všech čtyřech případech a již nemá naději na postup.

18:55-Druhé kolo skupiny B otevírá severský souboj mezi Nordic Teamem a Švédskem. V prvním duelu jen velmi těsně poráží Tom Kristensen Joela Erikssona a udržuje neporazitelnost Nordic Teamu, kterou naopak Švédsko ztrácí.

18:57-V dalším duelu ovšem Joela Erikssona pomstil Johan Kristoffersson, který v souboji šampionů WRX porazil Pettera Solberga. Švédsko a Nordic Team se tak znovu dělí o první místo skupiny B. Oba týmy získaly zatím tři výhry.

18:59-Druhé kolo skupiny B pokračuje kláním mezi Velkou Británií a Sim Racers Teamem. Hned v prvním duelu se rodí překvapení, neboť Rudy Van Buren poráží talentovaného Landa Norrise. Sim Racers Team získává první bod, zatímco Velká Británie zůstává stále s nulou.

19:04-Druhý souboj již skončil podle očekávání, David Coulthard zdolal Enza Bonita. Po druhém kole skupiny B se dělí o první místo Nordic Team se Švédskem(3 body), jeden bod mají týmy Velké Británie a Sim Racers.

19:06-Nyní si to rozdají USA s Mexikem. USA za určitých okolností stále může postoupit.

19:09-Tyto postupové naděje ovšem právě pohasly. Abraham Calderón totiž poráží Ryana Hunter-Reaye, čímž získává první bod pro Mexiko a bere USA postupové naděje.

19:11-Ve druhém severoamerickém duelu Josef Newgarden zdolává Mema Rojase. O pořadí na nepostupových pozicích skupiny B je rozhodnuto. USA končí se dvěma body třetí, zatímco Mexiko s jedním bodem na posledním čtvrtém místě. Nyní se utkají Německo a Latinská Amerika. V tomto klání se rozhodne, kdo bude přímým postupujícím do semifinále. Momentálně je na prvním místě se čtyřmi body Německo, zatímco Latinská Amerika je druhá a má na svém kontě tři prvenství.

19:14-A v prvním souboji Juan Pablo Montoya poráží Reného Rasta, čímž získává čtvrtý bod pro Latinskou Ameriku, která se tak vyrovnává Německu v počtu bodů. O vítězi skupiny A a zároveň přímém postupujícím do semifinále rozhodne klání mezi Timem Bernhardem a Héliem Castronevesem.

19:17-Timo Bernhard nedovolil Héliu Castronevesovi, aby ukradl Německu přímý postup a trojnásobného vítěze Indy 500 poráží. Skupinu A tak vyhrává s pěti body Německo, které se v semifinále popere o postup do finále s vítězem skupiny C. Na druhém místě končí se čtyřmi výhrami Latinská Amerika, která ovšem stále může postoupit. Připomínáme, že do semifinále spolu s vítězi skupin postupuje lepší z druhých týmů ve skupinách A a B.

19:20-Nyní je před námi poslední kolo skupiny B, ve které mají naději na postup stále všechny čtyři týmy. Třetí kolo začne duelem Švédska a Sim Racers Teamu.

19:22-A v prvním duelu vítězí Ricky Van Buren, neboť Joel Eriksson hned v první zatáčce po startu. havaroval. Tým virtuálních závodníků si tak připisuje již druhé vítězství.

19:28-Ve druhém klání Švédska a Sim Racers Teamu Johan Kristoffersson pokořil Enza Bonita a Sim Racers Team tak ve vyřazovacích bojích neuvidíme. Skupinu B momentálně vede Švédsko se 4 body, druhý je Nordic Team se 3 body, třetí Sim Racers Team se dvěma body a poslední Velká Británie, která má na kontě jen jedno vítězství a stejně jako Sim Racers již nemůže postoupit.

19:30-Duel Velké Británie a Nordic Teamu zahajuje vítězstvím Lando Norris, který poráží Toma Kristensena. Velká Británie tak nyní vyrovnává v počtu vítězství Sim Racers Team.

19:32-Pokud si chce Nordic Team udržet naději na postup, musí nyní Petter Solberg porazit Davida Coultharda.

19:35-V této jízde ovšem potkávají Davida Coultharda technické problémy a duel se bude později opakovat.

19:40-Mezitím nám duelem mezi Saudskou Arábií a Spojenými Arabskými Emiráty začala skupina C. V první jízdě získávají po vítězství Khaleda Al Qubaisiho nad Yazeedem Al-Rajhim bod Spojené Arabské Emiráty.

19:42-Ve druhé jízdě ovšem Saudská Arábie vrací úder. Ahmed Bin Khanen toti poráží Khalida Al Qassimiho.

19:48-Saudskou Arábii uvidíme i v následujícím duelu, kde se utká s Libanonem. Ten ale nezahajuje vůbec dobře, neboť Yazeed Al Rajhi prohrává s Karlem Massadem, který tak získává první bod pro Libanon. Mezitím se uskutečnil odložený duel mezi Solbergem a Coulthardem, ve kterém zvítězil Solberg a získává tak čtvrtý bod pro Nordic Team. Ten tak končí stejně jako Švédsko se čtyřmi body. O třetí místo se ve skupině B dělí Sim Racers a Velká Británie, kteří zvítězili dvakrát.

19:52-Pokračuje duel Saudská Arábie-Libanon. V další jízdě si připisuje bod Saudská Arábie, neboť Ahmed Bin Khanen jasně poráží Mansoura Chebliho.

19:57-Další souboj se uskuteční mezi Spojenými Arabskými Emiráty a Libanonem. Na úvod Khalid Al-Qassimi zdolává Karla Massada a získává bod pro Spojené Arabské Emiráty.

20:01-V další jízdě ale boduje Libanon, neboť Mansour Chebli poráží Khalida Al-Qassimiho. Dochází tak ke kuriozní situaci, kdy všechny tři týmy získali shodný počet dvou bodů. Skupinu ovšem vyhrává Saudská Arábie, která v semifinále vyzve Německo. Ve druhém semifinále se utká vítěz skupiny Švédsko a Latinská Amerika, jejíž bilance byla nakonec lepší než v případě Nordic Teamu, pro který tak rovněž Pohár národů končí.

20:16– Tak změna. Do semifinále postupuje nakonec jako vítěz skupiny B, nikoliv Švédsko, pro které Pohár národů končí. Omlouváme se za nedorozumění.

20:17– V prvním semifinálovém souboji jednoznačně vítězí Německo, které Saudskou Arábii porazilo 2:0. V první jízdě porazil René Rast Yazeeda Al-Rajhiho a ve druhé Timo Bernhard Ahmeda Bin Khanena. Německu tak chybí již jen jeden krok k obhajobě prvenství. Ve finále je čeká vítěz duelu Nordic Team-Latinská Amerika.

20:21-Ve druhém semifinále dojde k repríze loňského finále závodu jednotlivců.Utkají se Montoya a Kristensen.

20:22-A stejně jako loni Montoya poráží dánskou legendu vytrvalostních závodů, čímž posílá Latinskou Ameriku do vedení 1:0. Ve druhém duelu se proti sobě postaví Petter Solberg a Hélio Castroneves.

20:25-Ale Solberg odvrací hroznu vyřazení, když poráží Castronevese a posílá druhý semifinálový duel do prodloužení.

20:27-V rozhodujícím souboji tohoto semifinále se utkají vítězové z předchozích dvou jízd Juan Pablo Montoya a Petter Solberg.

20:32-A po velmi těsném souboji vítězí Juan Pablo Montoya. Ve finále se tak střetnou Německo a Latinská Amerika.

20:35-Finálový souboj zahájí Juan Pablo Montoya s René Rastem. Ve druhé jízdě se utkají Timo Bernhard a Hélio Castroneves.

20:39-První finálovou jízdu nakonec strhnul na svou stranu René Rast, který tak poráží Juana Pabla Montoyu. Německo nyní vede 1:0. Pokud se chce Latinská Amerika udržet ve hře, musí se Hélio Castroneves vypořádat s Timem Bernhardem.

20:43-A přesně to Hélio Castroneves dokázal! Zvítězil ve druhé jízdě a o tom, kdo vyhraje letošní ročník Poháru národů, rozhodne souboj Reného Rasta a Hélia Castronevese.

20:50-Třetí jízda patřila Renému Rastovi, který tak dojel Německu pro vítězství! Jedním z klíčových momentů, které rozhodly o výsledku, byl Castronevesův kontakt se zdí při nájezdu do druhého kola. Jedná se již o osmé vítězství Německa v Poháru národů. Je to ale poprvé, co se o triumf nezasloužil ani jeden z hvězdné dvojice Sebastian Vettel-Michael Schumacher. Tyto hvězdy Formule 1 získali společně pro Německo dohromady šest triumfů v letech 2007,2008,2009,2010,2011 a 2012. O sedmé vítězství Německa se v loňském ročníku postaral Sebastian Vettel sám. Dnešní podívanou, která byla bezesporu velmi zajímavá, ale letošní ročník Závodu šampionů nekončí. Již zítra se od 14:00 bude konat závod jednotlivců, ve kterém bude obhajovat prvenství z loňského roku Juan Pablo Montoya. I z tohoto klání vám přineseme online reportáž. Děkujeme všem, kteří dnes Pohár národů s námi sledovali.

Sdílejte na:
Zavřít