ONLINE: 24 HODIN DAYTONA 2018

ONLINE: 24 HODIN DAYTONA 2018

Sledujte spolu s námi v online reportáži veškeré dění ze závodu 24 hodin Daytona.

20:01– Vítejte u online reportáže z 56. ročníku závodu 24 hodin Daytona. Oficiální start závodu je naplánován na 20:40.

20:20- Letošní ročník je okořeněn účastní dvou aktivních pilotů Formule 1 Lance Strolla a Fernanda Alonsa. Kanaďan startuje v barvách týmu Jackieho Chana, kde tvoří posádku spolu s lídrem letošní sezony Formule E Felixem Rosenqvistem, Danielem Juncadellou a Robinem Frijnsem. Do závodu tato čtveřice vyjede ze šestého místa. Fernando Alonso bude hájit barvy stáje United Autosports. Jeho spolujezdci budou junior Mclarenu Lando Norris a Phil Hanson. Na startovním roštu patří posádce třináctá pozice.

20:28- Z pole position vyrazí do závodu posádka týmu Konica Minolta Cadillac DPi-V.R Ryan Hunter-Reay-Jordan Taylor-Renger Van Der Zande. V první řadě je doplní hvězdná posádka stáje Penske složená z trojnásobného vítěze Indy 500 Hélia Castronevese, Grahama Rahala a Rickyho Taylora. Pole position pro kategorii GTLM získala posádka stáje Corvette Racing Jan Magnussen-Antonio García-Mike Rockenfeller. První pozice v kategorii GTD patří na startu posádce stáje Spirit of Race Mathias Lauda-Paul Dalla Lana-Pedro Lamy-Daniel Serra.

20:41- Po startu závodu se udržel vedení Renger Van Der Zande z týmu Konica Minolta Cadillac DPi-V.R. Ke změně nedošlo ani na druhé pozici, kterou drží Hélio Castroneves. Za ním na třetí pozici jede bývalý pilot F1 a Castronevesův krajan Felipe Nasr, který skvěle odstartoval.

20:44– Fernando Alonso, který zahajuje ve voze č.23 závod, se posunul na jedenáctou pozici. Posádka stáje Jackie Chan DCR JOTA č.37 nenasadila do prvního stintu Lance Strolla, nýbrž Robina Frijnse. Ten se momentálně nachází na osmé příčce.

20:48- Felipe Nasr využil chyby Hélia Castronevese a dostál posádku stáje Wheelen Engineering Racing na druhou pozici. Hélio Castroneves mu ovšem na cílové rovince předjetí vrátil. Tito dva brazilští závodníci se nám v úvodu závodu starají o skvělou podívanou!

20:52– Nyní se Felipe Nasr znovu dostává na druhou pozici a tentokrát si již vytváří před Castronevesem náskok. Ten navíc o chvíli později ztrácí i třetí pozici ve prospěch Filipe Albuquerqueho.

20:54- Castroneves ovšem emůže být v klidu ani na čtvrté pozici, neboť na záda mu dýchají pátý Tristan Vautier, který se před dokonce na malou chvíli dostal, a také šestý Pato O´Ward.

20:58- V důsledku předjíždění pomalejších vozů o kolo zpět se vozy Cadillac na prvních třech místech pilotované Rengerem Van Der Zandem, Felipem Nasrem a Filipe Albuquerquem sjeli dohromady a rozestupy mezi nimi jsou nyní velice těsné.

21:02-Fernando Alonso před malou chvíli prohrál ostrý souboj se Stephenem Simpsonem a vzápětí podlehl také Ryanu Dalzielovi. Španěl se nyní nachází na čtrnácté pozici.

21:05-V kategorii GTLM zatím dominuje týp Chipa Ganassiho. Na čele jede loňský vítěz Sébastien Bourdais před druhým vozem stáje, který pilotuje Richard Westbrook. Třetí pozice patří Oliveru Gavinovi z Corvette Racingu. Za ním jede druhá Corvette, za jejíž volantem sedí Jan Magnussen, který startoval z pole position.

21:10-Změna na druhém místě. Filipe Albuquerque odsouvá Felipeho Nasra na třetí místo.

21:13-Dosavadní lídr závodu Renger Van Der Zande si odbyl první zastávku v boxech, po které se na trať vrací na osmnáctém místě.

21:15– V boxech byl také Felipe Nasr.

21:16- Svou první zastávku v boxech si nyní odbývá většina startovního pole.

21:17- Zastávky v boxech vynesly do čela závodu Filipe Albuquerquea. Renger Van Der Zande je nyní druhý a Felipe Nasr třetí.

21:20- Fernando Alonso jede momentálně šestnáctý.

21:21– Jan Magnussen překonal Olivera Gavina a dostává se na třetí pozici v kategorii GTLM.

21:23– v kategorii GTD vede Miguel Molina před Danielem Serrou a Doinikem Baumannem.

21:24- Fernando Alonso překonává Bruna Senna pilotujícího druhý vůz stáje United Autosports a posouvá se na patnáctou příčku.

21:27– Svou první zastávku nyní absolvoval Richard Westbrook, který jel na druhém místě v kategorii GTLM.

21:30- Tristan Vautier posílá Felipeho Nasra mimo první trojku a nyní dýchá na záda také druhému Rengeru Van Der Zandemu.

21:36– A Vautier se nyní před Van Der Zandeho skutečně dostává.

21:38– Nizozemského závodníka nyní předjíždí také Felipe Nasr a vrací se tak na průběžnému stupně vítězů. Za Van Der Zandem nyní čeká na příležitost pátý Hélio Castroneves.

21:42- Z časového limitu závodu uběhla první hodina. Na čele je se čtyř a půl vteřinovým náskokem vůz stáje Mustang Sampling Racing, za jehož volantem sedí Filipe Albuquerque. Na druhém místě se drží Tristan Vautier z týmu Spirit of Daytona Racing a třetí pozice patří Felipe Nasrovi, který hájí barvy Wheelen Engineering Racingu. Nejlepším ze „zbytku světa“ je momentálně čtvrtý Hélio Castroneves, který se již dokázal dostat přes Rengera Van Der Zandeho. Fernando Alonso se nachází na čtrnácté pozici. V kategorii GTLM vede Joey Hand před Janem Magnussenem a Oliverem Gavinem. Na čele kategorie GTD momentálně jede Jeffrey Schmidt. Druhý je Dominik Bauman a třetí Paul Dalla Lana. Ze závodu zatím odstoupila jenom posádka Mathieu Jaminet-Patrick Long-Christina Nielsen-Robert Renauer. Renauer poškodil jejich vůz Porsche již v zaváděcím kole.

21:52-Jezdci kategorie prototypů nyní postupně zajíždějí ke druhým zastávkám v boxech.

21:58- Do problémů se dostává pilot stáje Mazda Team Joest Jonathan Bomarito, který přišel o levé přední kolo a pouze po ráfku se nyní snaží dostat ke svým mechanikům.

22:02- Po necelé hodině jsme byli svědky prvních čtyřech jezdeckých výměn. K těm došlo u obou posádek stájí Tequila Patrón ESM(Ve voze č.2 vystřídal Pla Dalziela a ve voze č.22 Derani Lapierreho) a Acura Team Penske(ve voze č.6 nahradil Dana Camerona Juan Pablo Montoya a do vozu č.7 usedl Ricky Taylor, který převzal štafetu po Héliu Castronevesovi).

22:15- Fernando Alonso právě uzavírá první desítku. Druhý pilot Formule 1 účastnící se závodu Lance Stroll se zatím v dosavadním průběhu závodu neobjevil. Jeho spolujezdec Robin Frijns se momentálně nachází právě před Alonsem na devátém místě.

22:22- Tristan Vautier jedoucí na druhé pozici stahuje právě náskok lídra závodu Filipe Albuquerquea. Ten momentálně činí jenom 1,6 desetin sekundy.

22:26- Jezdecká změna u stáje Konica Minolta Cadillac DPi-V.R. Rengera Van Der Zandeho střídá Ryan Hunter-Reay.

22:28- Střídání se odehrálo také ve voze stáje Jackieho Chana se startovním číslem 37. Robin Frijns si nyní po téměř dvou hodinách na trati odpočine a do akce se vydá současný vedoucí muž šampionátu Formule E Felix Rosenqvist.

22:31-Jezdce střídají také týmy Wheelen Engineering Racing, Mustang Sampling Racing a Spirit of Daytona Racing. V prvním případě přebírá štafetu po Felipe Nasrovi Stuart Middleton, u stáje Mustang Sampling Racing usedá do vozu místo Filipe Albuquerqueho jeho krajan Joao Barbosa a tým Spirit of Daytona Racing posílá na trať místo Tristana Vautiera Matta McMurryho.

22:39– Díky pozdní zastávce v boxech se před malou chvílí objevil na několik kol v čele závodu Fernando Alonso. Poté ale zajel do boxů, kde byl vystřídán Philem Hansonem. Posádce aktuálně patří jedenáctá pozice.

22:40- V čele závodu se i po zastávce v boxech udržel vůz týmu Mustang Sampling Racing, který nyní řídí Joao Barbosa. Na druhé pozici jede se ztrátou šestnácti vteřin Matt McMurry, který vystřídal Tristana Vautiera a na třetím místě jede vůz Tequila Patrón ESM pilotovaný Nicolasem Lapierrem. Čtvrtou pozici drží jezdec týmu Konica Minolta Cadillac DPi-V.R Ryan Hunter-Reay a nejlepší pětku uzavírá hvězdný Juan Pablo Montoya. Posádku stáje Wheelen Engineering Racing nyní reprezentuje Stuart Middleton, který je šestý.

22:48- Vůz číslo č.23 řízený Philem Hansonem se posunul na devátou pozici. Posádku Lance Strolla, v jejímž voze nyní sedí Felix Rosenqvist, najdeme na jedenácté příčce.

22:51– Další potíže pro stáj Mazda Team Joest. Tristana Nunez sedícího momentálně za vozem číslo 77 potkal defekt.

22:54– V kategorii GTLM stále vládne Joey Hand. Na druhém místě jede Antonio García a třetí pozice patří Porsche GT Teamu a Nicku Tandymu. V GTD vede Jeffrey Schmidt hájící barvy stáje Montaplast by Land-Motorsport. Na druhé příčce se momentálně nachází Dominik Farnbacher z týmu 3GT Racing a třetí pozici jede Kyle Marcelli, jenž je součástí druhé posádky této stáje.

23:10- Po kolizi mezi Jamesem Frenchem(Performance Tech Motorsports) a Marca Drumwrighta(BAR1 Motorsports) přichází ke slovu první žlutá fáze.

23:20- Závod byl restartován. Na čele je stále Joao Barbosa. Na druhé pozici se nachází vůz číslo 22 stáje Tequila Patrón ESM, který řídí Pipo Derani, a na třetí pozici nyní jede Matt McMurry. S vozem stáje United Autosports číslo 23 krouží Phil Hanson na osmém místě. Spolujezdci Lance Strolla Felixi Rosenqvistovi patří 11. pozice.

23:31- Do první trojice se posunul vůz stáje Acura Team Penske pilotovaný šampionem Indycar z roku 2016 Simonem Pagenaudem. Za ním jede na čtvrtém místě Ryan Hunter-Reay, pátý je Stuart Middleton a až na šesté místo spadl Matt McMurry.

23:34– Ryan Hunter-Reay se vrací zpět před Simona Pagenauda na třetí příčku.

23:39– Čelo kategorie GTLM se začíná sjíždět dohromady. Druhý Antonio Garcia třetí Tommy Milner ze stáje Corvette Racing již dýchají na záda vedoucímu muži v kategorii Dirku Müllerovi ze stáje Ford Chip Ganassi Racing.

23:44- Vůz Pipa Deraniho potkal defekt pravé zadní pneumatiky a Brazilec se tak propadá ze druhé pozice stále hlouběji! Na druhou příčku se posouvá Ryan Hunter-Reay a na třetí Simon Pagenaud.

23:49-Ryan Hunter-Reay zajíždí ze druhé pozice do boxů.

23:57- Jezdec týmu Risi Competizione James Calado se dostává před Tommyho Milnera na třetí místo kategorie GTLM.

0:06– Po další sérii zastávek v boxech se udržel na čele pilot stáje Mustang Sampling Racing Joao Barbosa. Na druhou pozici se posunul vůz číslo 2 stáje Tequila Patrón ESM, ve kterém sedí legenda amerického motorsportu Scott Sharp. Třetí příčka patří Grahamu Rahalovi z posádky číslo 7 stáje Acura Team Penske. Na čtvrtém místě jezdí Ryan Hunter-Reay z týmu Konica Minolta Cadillac DPi-V.R a nejlepší pětku uzavírá Matt McMurry. Dobře si vede také tým United Autosports. Zatímco Paulu Di Restovi závodícímu s vozem se startovním číslem 32 patří šesté místo, druhý vůz stáje s číslem 23, který stále řídí Phil Hanson, jede na deváté příčce.

0:21– Obě posádky stáje Corvette Racing uskutečnili jezdeckou výměnu. Ve voze číslo 3 nyní jede Mike Rockenfeller a do vozu číslo 4 usedl Marcel Fässler. Po těchto pitstopech se obě posádky propadli mimo nejlepší trojici kategorie. Na druhém místě nyní jede Frédéric Makowiecki s vozem Porsche GT Teamu číslo 911 a na třetí místo postoupila druhá posádka stáje Chipa Ganassiho, kterou momentálně reprezentuje Scott Dixon.

0:28- Výměna u stáje Konica Minolta Cadillac DPi V.R. Ryana Hunter-Reaye střídá Jordan Taylor. Ke střídání dochází také ve voze týmu Tequila Patrón ESM se startovním číslem 2. Místo Scotta Sharpa nastupuje Ryan Dalziel.

0:34- Martýrium stáje Mazda Team Joest pokračuje. Jízdu s defektem pneumatiky tentokrát okusil také úřadující šampion DTM René Rast.

0:37- Rošádu provádí také dosavadní lídr závodu Mustang Sampling Racing. Joao Barbosa si nyní dopřeje odpočinek a v akci uvidíme zkušeného Christiana Fittipaldiho.

00:42 Christian Fittipaldi vedie pred Ryanom Dalzielom o sedem sekúnd

00:46 Počas zastávky v boxoch sa striedajú jazdci BMW v kategórii GTLM.

00:47 Dalziel stiahol dve sekundy na Fittipaldiho.

00:49 Tesný súboj o prvé miesto prebieha v kategórii GTD, na prvého Stolza na Mercedese je nalepený Mies na Audi.

00:52 Voz Fernanda Alonsa, na ktorom momentálne jazdí Lando Norris, je na ôsmom mieste. Strollova Oreca je desiata, za volantom Felix Rosenqvist.

00:52 Stolz sa Miesovi pomaly vzdiaľuje.

1:00 Augusto Farfus, 25. miesto v kategórii GTD prezul a vracia sa na trať.

 1:11 Eddie Cheever v boxoch na dotankovanie, vracia sa na desiatom mieste, to posúva Rosenqvista o miesto hore.

1:14 Rosenqvista vystriedal Lance Stroll.

1:16 Perezovi na Mercedese v sérii GTD nefungovalo rádio, tím na jeho povlanie do boxov využil čiernu vlajku.

1:18 Lando Norris na treťom mieste, voz Fernanda Alonsa.

1:21 Druhý Dane Cameron bol prezuť pneumatiky, Lando Norris sa posunul na druhé miesto.

1:22 Následne bol ale v boxoch aj Norris a momentálne je siedmy.

1:23 Nicola Lapierre zajazdil najrýchlejšie kolo pretekov.

1:25 Prvá trojka, Fittipaldi na Cadillacu číslo 5, takmer 13 sekúnd za ním Jordan Taylor na Cadillacu s číslom 10 a na treťom mieste Dalziel na Nissane s číslom 2, tesne za Taylorom.

1:29 Norris a Conway zvádzajú tesný súboj o siedme miesto.

1:32 Druhý Taylor dostal defekt pravej zadnej pneumatiky, pomaly mieri do boxov. Defekt dostal až za bus stopom, do boxov to mal teda blízko.

1:33 Graham Rahal z tímu Penske sa posunul do najlepšej trojky, voz číslo 7.

1:34 Taylor sa prepadol na ôsme miesto, pred Lanca Strolla. Kolo od Fittipaldiho nedostal.

1:40 Ferrari s číslom 63 je v boxoch s poruchou a začína nám pršať.

1:44 Dane Cameron sa posunul na tretie miesto, Dalziel v boxoch.

1:47 Bruno Junqueira na Lexuse vyšiel mimo trať, dážď silnie a trať začína byť šmykľavá.

1:48 Toni Vilander na Ferrari z kategórie GTLM prezul ako prvý na pneumatiky do mokra, v boxoch bol už aj vedúci Fittipaldi.

1:49 Do boxov prichádza celé štartové pole, všetci prezúvajú.

1:51 Zastávky v boxoch vyniesli Castronevesa na druhé miesto, Camerona na tretie.

1:55 Franck Perera v kategórii GTD neprezul a jazdí na penuamtikách do sucha, neuveriteľné.

1:59 Corvette na druhom mieste sa ocitla mimo trať, prepadla sa na tretie miesto.

2:00 Sébastien Bourdais je vedúcim pretekárom kategórie GTLM

 2:01 Lancovi Strollovi zastávky v boxoch pomohli na to, aby Fittipaldimu „vrátil kolo“.

2:02: Lando Norris na piatom mieste.

2:05 Fittipaldi sa trápi, Castroneves naňho stiahol v priebehu niekoľkých minút 6 sekúnd, tretí Conway neskutočných 20 sekúnd.

2:08 Perera stále neprezul, bol dotankovať ale neprezul.

2:09 Norris sa posunul na štvrté miesto, výborný výkon mladého pretekára. Prvé vytrvalostné preteky, jazdí v noci a za dažďa.

2:11 Pomaly prestáva pršať, môžeme očakávať ďalšiu sériu zastávok v boxoch.

2:12 Stroll sa posunul na ôsme miesto pred Cheevera.

2:18 Jordan Taylor je prvý jazdec, ktorý prezul späť ne pneumatiky do sucha.

2:23 BMW série GTD dostalo defekt v nájazde do prvej klopenej zákruty, jazdec to dokázal skorigovať ale po trati sú úlomky z vozu.

2:25 Prvý traja využívajú žlté vlajky po nehode na prezúvanie, na provízornom prvom mieste je Lando Norris.

2:26 Defekt pokšodil karosériu a motor, BMW s číslom 25 končí.

2:31 Conway sa cez boxy dostal na prvé miesto pred Fittipaldiho, Castroneves tretí. Norris zašiel do boxov.

2:34 Norris je piaty, za Taylorom.

2:37 Castroneves na druhom mieste, predbehol Fittipaldiho.

2:38 Stroll je na ôsmom mieste, posledný jazdec, ktorý je v ronvakom kole s vedúcim Conwayom.

2:38 Máme za sebou 200 kôl.

2:39 Norris sa prepadol na šieste miesto za Camerona, dážď mu rozhodne sedel viac.

2:42 Patrick Pilet na Porsche sa dostal na čelo kategórie GTLM, neprezul na pneumatiky do mokra, práve bol prezuť na druhé pneumatiky do sucha v úplnej pohode.

2:50 Norris sa dostal späť pred Camerona, je piaty.

2:56 Castroneves sa pomaly vzdaľuje Fittipaldimu, už je to 8 sekúnd.

3:00 Taylor a Fittipaldi v boxoch, Norris tretí.

3:03 Fittipaldiho vystriedal Albuquerque

3:08 Norris sa posunul na prvé miesto, v blízkej dobe bude vystriedaný, pred Castronevesom má náskok 33 sekúnd.

3:10 A je to tu, Norrisa vystriedal Philip Hanson.

3:15 Výmena jazdcov neprospela Conwayovej posádke, Curran sa prepadol na tretie miesto za prvého Castronevesa a Albuquerqa.

3:19 Hanson je na šiestom mieste, Lanca Strolla vystriedal Juncadella, pri výmene dostala posádka kolo od lídra pretekov.

3:26 Sebestian Bourdais je na čele svojej kategórie bezpečne, v daždi predviedol skvelú jazdu a drží sa na čele s minútovým náskokom.

3:32 Albuquerque je na prvom mieste pred Castronavesom.

3:35 Albuquerque sa na Cadillacu pomaly vzdaľuje Castronevesovi na Acure.

3:38 Vedúci Albuqerque v boxoch, výmena pneumatík a dotankovanie + doplnenie tekutín pre jazdca. Vrátil sa na štvrtom mieste.

3:40 Albuquerque sa prepadol na piate mieste, je tri sekundy pred Hansonom.

3:43 Niekoľko jazdcov zašlo do boxov. Albuquerqa a Hansona to posunulo na druhé a tretie miesto.

3:51  Dana Camerona vystriedal v Acure Juan Pablo Montoya.

3:56 Sheldon van der Linde na Audi vedie v kategórii GTD, jediný jazdec, ktorý nie je o kolo pozadu je druhý Ben Keating na Mercedese

3:58 Drobný výlet BMW no. 96 z trate na infielde oválu.

4:02 Hanson siedmy, Juncadella ôsmy.

4:12 Na tretie miesto sa posunul Curran.

4:14 van der Linde už dal kolo všetkým súperom vo svojej kategórii.

4:15 Hanson dostal defekt na ľavé zadné koleso, defekt a natriasnie ničí karosériu vozu, na ktorom jazdí aj Alonso.  Stalo sa to ešte pred bus stopom, do boxov je to poriadny kus.

4:18 Hanson je v boxoch, vystriedal ho Fernando Alonso.

4:19 Alonso sedí v aute, mechanici na ňom stále robia.

4:20 Alonso je vonku z boxov, jednáste miesto, strata dvoch kôl.

4:23 Prvá trojka: Albaquerque, Castronaves, Van Der Zande (Cadillar číslo 10, ten, v ktorom dostal Taylor defekt).

4:29 Alonso stráca už tri kolá na lídra, Juncadella deviaty.

4:34 Len päť vozov je v ronvakom kole ako líder pretekov.

4:39 Vozy kategórií GTD a GTLM sa takmer nezmestili do prvej zákruty.

4:40 Závod se přehoupl do své 2. třetiny.

4:53 Ben Kaeting (Mercedes-AMG #33) se na okamžik ocitl mimo trať.

4:55 Filipe Albuquerque (Cadillac #5) zajel do boxů. Do vedení se tak na chvíli dostal Helio Castroneves, který ale o kolo později také zajel do boxů, kde byl vystřídán Rickym Taylorem. Do vedení se tak vrátil Filipe Albuquerque.

5:03 Kolem tratě se objevil ohňostroj. Závod ale pokračuje.

5:10 Po osmi a půl hodinách vede v kategorii P Filipe Albuquerque (Cadillac #5), v kategorii GTLM Joey Hand (Ford #66) a v GTD Jeffrey Schmidt (Audi R8 LMS #29).

5:15 Renger Van Der Zande (Cadillac #10) má defekt pravé zadní pneumatiky!

5:17 Renger Van Der Zande úspěšně dorazil do boxů.

5:20 Renger Van Der Zande byl společně se svým vozem odvezen do garáže.

5:27 Cadillac (Spirit of Daytona Racing) #90, za jehož volantem byl Matthew McMurry, má problém s motorem.

5:33 Cadillac #10 je zpátky na trati.

5:40 Nick Tandy (Porsche #911) ztratil při průjezdu šikany kontrolu na svým vozem a ve velké rychlosti narazil do bariéry z pneumatik!

5:49 Frank Montecalyo (Ferrari 488 #64) na chvíli vyjel mimo trať.

5:50 Po devíti hodinách závodu stále vede Cadillac #5, který v tuto chvíli řídí Joao Barbosa. V kategorii GTLM vede Ford #66 s Joeym Handem za volantem a v kategorii GTD se na prvním místě stále Audi R8 LMS #29 s Jeffreym Schmidtem.

5:53 Vypadá to, že Cadillac #90 již nebude pokračovat v závodě. Na vině jsou problémy s motorem!

6:03 Bývalý pilot F1 Felipe Nasr (Cadillac #31) má defekt pravé zadní pneumatiky.

6:14  Leader kategorie GTD Jeffrey Schmidt (Audi R8 LMS #29) dostal pěti minutovou penalizaci „stop and go“.

6:18 Fernando Alonso (United Autosports #23) jede v tuto chvíli na devátém místě. Lance Stroll sice za volantem v tuto chvíli není, ale jeho týmový kolega Robin Frijns (Jackie Chan Racing #37) jede na krásném 6. místě.

6:26 Tým Spirit of Daytona Racing oficiálně odstoupil ze závodu.

6:29 Poté, co si Audi #29 odpykalo svůj pětiminutový trest, se propadlo na 7. místo ve své kategorii. Novým leaderem kategorie GTD je Mercedes-AMG #33.

6:33 Závod je neutralizován! Roberto González (Mathiasen Motorsports #5) se „zapíchl“ do bariéry. Na trať vyjel safety car.

6:38 Mechanikům Jackieho Chana „utekla“ při pit stopu vozu s číslem 37, ve kterém jezdí i Lance Stroll, pneumatika.

6:44 Na voze Tequila Patrón ESM #2 se objevil nějaký problém. Zřejmě se jedná o převodovku.

6:49 Problémy se zřejmě vyskytly i na voze Mercedesu s číslem #75.

6:52 Safety car zajel do boxů! V Daytoně se opět závodí.

6:56 Po deseti hodinách vede závod hvězdný tým Penskeho. Konkrétně se jedná o vůz, o který se střídají Hélio Castroneves, Graham Rahal a Ricky Taylor. V kategorii GTLM stále vede Ford #66 a v kategorii GTD vede Michael Shank Racing #86, se kterým v tuto chvíli jezdí Katherina Legge.

7:03 Fernando Alonso vystupuje z vozu. Místo něj bude závodit Lando Norris.

7:13 Lando Norris si dlouho nezazávodil. Po pár kolech zajel zpátky do boxů. Na jeho voze se objevily nějaké problémy.

7:15 Na oválové části okruhu právě proběhla fantastická bitva o druhé místo mezi Pagenaudem, Barbosou a Nasrem. Všichni tři jeli vedle sebe. Nakonec vyhrál Brazilec Felipe Nasr.

7:20 Lando Norris je stále v boxech.

7:25 Leader závodu Ricky Taylor je v boxech, kde ho vystřídal Graham Rahal.

7:30 Graham Rahal se propadl na třetí místo.

7:33 Christopher Mies (Audi #29) netrefil brzdný bod a vyjel mimo trať.

7:39 Lando Norris je zpátky na trati.

7:40 Na voze Audi #29 se měnilo zadní křídlo.

7:42 Na čele závodu se situace uklidnila. Ve vedení je João Barbosa (Mustang Sampling Racing #5), druhý je Felipe Nasr s druhým Mustangem a stupně vítězů by v tuto chvíli uzavřel tým Penske s Grahamem Rahalem za volantem.

7:47 V kategorii GTLM se na čele nic nemění. Stále vede Ford #66.

7:48 V kategorii GTD se do vedení dostal rakouský tým GRT Grasser Racing. Konkrétně se jedná o vůz s číslem 11, který v tuto chvíli řídí Švýcar Rolf Ineichen. 

7:57 V kategorii GTD se schyluje k souboji o druhé místo mezi Millerem (Paul Miller Racing #48) a Allmendingerem (Michael Shank Racing #86).

8:03 Souboj nakonec vyhrál A. J. Allmendinger.

8:07 Ve většině vozů se již vyměnili jezdci. Simon Pagenaud však zůstává za volantem.

8:15 Vedoucí vůz kategorie GTLM Ford #66 zajel do boxů.

8:23 Graham Rahal se opět ujal vedení.

8:31 Grahamu Rahalovi začal hořet vůz v oblasti levého zadního kola! Oheň ale rychle zmizel.

8:33 Simon Pagenaud se opět ujímá vedení.

8:40 Závod se přehoupl do své druhé poloviny.

8:41 Během první půlky závodu byly pouze dvě žluté fáze.

8:43 Simon Pagenaud byl vystřídán Danem Cameronem.

8:49 Po první polovině závodu vede Mike Conway (Mustang Sampling Racing #31), druhý je Dan Cameron (Penske #6) a TOP 3 v tuto chvíli uzavírá Christian Fittipaldi ((Mustang Sampling Racing #5).

8:52 Fernando Alonso ani Lance Stroll v tuto chvíli nejedou. Kanaďanova posádka jede v tuto chvíli na šestém místě, zatímco Alonsově posádce se moc nedaří. V tuto chvíli jede na 22. místě za několika vozy kategorie GTLM.

8:57 Na voze Felixe Rosenavista se mění zadní křídlo.

8:59- Mezi vozy Ford stáje Chipa Ganassiho se schyluje k souboji o první místo v kategorii GTLM. Na vůz číslo 66, ve kterém sedí Sébastien Bourdais, se dotahuje Ryan Briscoe s vozem číslo 67.

9:04- Třetí pozice ve třídě GTLM patří Miku Rockenfellerovi, který jede s vozem číslo tři týmu Corvette Racing. Na dvojici jezdců Fordu ale ztrácí již jedno kolo.

9:07- vůz #67 týmu Ford Chip Ganassi Racing v boxech. Ryana Briscoea střídá Scott Dixon.

9:10– K mechanikům zamířil také druhý vůz týmu Chipa Ganassiho #66. Na rozdíl od svých týmových kolegů ale posádka k výměně jezdců nesahá a za volantem i nadále uvidíme Dirka Müllera.

9:13– V boxech jsme viděli také vedoucího muže závodu Mike Conwaye, který se zpět na trať vrátil jako čtvrtý. Novým lídrem závodu je nyní Dane Cameron(Acura Team Penske #6). Na druhém místě jede Christian Fittipaldi(Mustang Sampling Racing #5) a třetí pozice patří druhému vozu stáje Rogera Penskeho, který v tento moment pilotuje Graham Rahal.

9:16- Startovní pole kategorie GTD vede AJ Allmendinger s vozem stáje Michael Shank Racing #86. Pět vteřin za Allmendingerem jede na druhé pozici vůz GRT Grasser Racing Teamu #48 řízený Andreou Caldarellim. Třetí pozice patří druhému vozu rakouské stáje #19. Ten řídí Rolf Ineichen.

9:20- Zastávku v boxech absolvovali také Christian Fittipaldi a Dane Cameron. Závod nyní vede Graham Rahal s vozem #7.

9:23– Nyní však Rahala také čeká zastávka v boxech a vedení přepouští Miku Conwayovi.

9:24– Rahal se po výjezdu z boxů vrací na čtvrté místo těsně za třetího Christiana Fittipaldiho.

9:29- Vedoucí posádka kategorie GTD #86 střídá jezdce. AJ Almmendingera nahrazuje Trent Hindman. Na první dvě pozice se tak posouvají vozy Lamborghini Hurracan GT3.

9:33– Po zastávkách v boxech se mění pořadí na čele GTD. V této třídě nyní vede vůz #48 stáje Paul Miller Racing, ve kterém vystřídal Andreu Caldarelliho. Před pitstopy vedoucí vůz #86 týmu Michael Shank Racing nyní veze Trent Hindman na druhé pozici a bronzová příčka patří posádce týmu GRT Grasser Racing Teamu #11. S vozem nyní závodí Rik Breukers.

9:39- Podíváme-li se na výkony pilotů Formule 1, mnohem lépe se závod vyvíjí pro Lance Strolla, jehož posádka krouží na šesté pozici. Ve voze je momentálně Felix Rosenqvist. Naopak posádka #23 týmu United Autosports, ve které jede Fernando Alonso, se po technických problémech nyní nachází až na dvaadvacátém místě, dokonce za čelem kategorie GTLM. Za volantem je Lando Norris.

9:42-Na voze #22 stáje Tequila Patrón ESM, který jezdil na páté příčce, se objevily problémy s motorem. Pipo Derani již vystoupil z vozu a mechanici nyní prototyp zatlačují do garáže.

9:48- V kategorii GTD probíhá souboj o vedení v závodě. Madisona Snowa se dotáhl Rik Breukers.

9:49– Mike Conway z první pozice v boxech.

9:50- Conway si nyní od závodění oddechne a ve voze stáje Wheelen Engineering Racing nyní uvidíme Erica Currana.

9:52- Rozestup mezi vozy stáje Chipa Ganassiho činil v jednu chvíli až pět vteřin, nyní se ale Scott Dixon opět dotáhl na vedoucího muže kategorie GTLM Dirka Müllera.

9:53- Lando Norris se posouvá před vůz #52 stáje AFS/PR1 Mathiasen Motorsports, ve kterém sedí Nicholas Boulle, a nyní mu patří 21. místo.

9:56-V čele závodu nyní Dane Cameron s vozem #6 stáje Rogera Penskeho.

9:58-V boxech vůz stáje Mustang Sampling Racing. Christiana Fittipaldiho střídá Filipe Albuquerque.

9:59- Do boxů také zajíždí také Dane Cameron.

10:01- Na rozdíl od svých konkurentů na čele se stáj Acura Team Penske nerozhodla k výměně jezdců a ve voze #6 pokračuje Dane Cameron.

10:03- To ovšem neplatí pro druhou posádku stáje #7. Místo Grahama Rahala teď na trati uvidíme „Spidermana“ Hélia Castronevese.

10:06- I po další vlně pitstopů zůstává na čele vůz stáje Wheelen Engineering Racing, který nyní řídí Eric Curran. Ke změně ovšem došlo na zbylých pódiových p´ozicích. Se ztrátou téměř půl minuty jede na druhém místě Filipe Albuquerque s vozem stáje Mustang Sampling Racing. Třetí pozice nyní Héliu Castronevesovi jedoucímu s vozem #6 Acura Teamu Penske. Jeho týmový kolega Dane Cameron se po dlouhé zastávce v boxech propadl z druhého místa na čtvrté. První pětku uzavírá vůz posádky Lance Strolla, za jehož volantem je stále Felix Rosenqvist.

10:10- Změna ve voze #66 stáje Chipa Ganassiho, který vede kategorie GTLM. Dirka Müllera vystřídal Sébastien Bourdais.

10:11– Vůz #6 znovu v boxech. Toho využívá vůz Felix Rosenqvist a posouvá vůz #37 týmu Jackieho Chana na čtvrté místo.

10:14- Naopak druhou posádku čínské stáje se startovním číslem 78 nyní postihl defekt pneumatiky. Ve voze nyní sedí Ferdinand Habsburg.

10:16- Důvodem zastávky vozu #6 je problém s alternátorem! Posádka se propadá pořadím dolů, nyní jí patří až sedmá příčka.

10:19- Výměna jezdců v posádce #23 týmu United Autosports. Landa Norrise střídá Phil Hanson.

10:21- Druhé posádce stáje United Autosports jedoucí s vozem #32 se daří o mnoho lépe než jejím týmoým kolegům. V současnosti se totiž nacházejí na páté pozici. Ve voze právě jede bývalý pilot Formule 1 Paul Di Resta.

10:23– Di Resta se posouvá dokonce na čtvrté místo poté, co vůz #37 stahuje do boxů Felixe Rosenqvista a po delší době opět na trati uvidíme Lance Strolla.

10:29– Do boxů zajel Eric Curran. Vedení nyní přebírá Filipe Albuquerque.

10:36-V boxech byl také Filipe Albuquerque. V čele nyní opět vůz #6 s Héliem Castronevesem za volantem.

10:39- Nyní ale i Castroneves učinil to samé, co Albuquerque s Curranem a zamířil do boxů také.

10:41- I po těchto zastávkách zůstává nejlepší trojice stejná. Na čele stále zůstává Wheelen Engineering Racing, za nějž aktuálně závodí Eric Curran. Pouhých šest vteřin za ním ale jede vůz Mustang Sampling Racingu za volantem s Filipem Albuquerquem. Hélio Castroneves ztrácí na třetím místě na lídra závodu deset vteřin.

10:44- Ve voze stáje United Autosports #32 střídá Paula Di Restu jiný bývalý pilot Formule 1 Bruno Senna. Toho využívá Lance Stroll k posunu na čtvrté místo.

10:49- Lídr závodu Eric Curran znovu v boxech. Na jeho voze dochází k výměně zadního křídla.

10:50-Na trať se pilot týmu Wheelen Engineering Racing vrací na třetím místě. V čele je nyní Filipe Albuquerque s pětivteřinovým náskokem na druhého Hélia Castronevese.

10:55- Vůz s číslem 6 je po delší době zpátky na trati. V tuto chvíli ho řídí Dane Cameron.

11:02- Leader kategorie GTLM Sébastien Bourdais (Ford #66) zajel do boxů.

11:06- Bruno Senna (United Autosports #32) předjel současného pilota F1 Lance Strolla (Jackie Chan DC Racing #37) a je čtvrtý. Nyní má před sebou Erica Currana (Mustang Sampling Racing #31).

11:11- BMW #25 je stále v boxech.

11:14- Během zástavky v boxech vozu s číslem 19 (GRT Grasser Racing) nešlo připevnit levé přední kolo.

11:26- Podle předpovědi počasí by mohlo v závěru závodu „sprchnout“.

11:29- Před malou chvílí byla překročena hranice 500 odjetých kol.

11:30- BMW #25 se vrací na trať. Za jeho volantem zůstává Philipp Eng.

11:33- Lance Stroll vystupuje z vozu, do kterého nyní usedne Daniel Juncadella. V tuto chvíli není na trati žádný současný pilot F1.

11:40- Do konce závodu zbývá 9 hodin. V současné době vede Filipe Albuquerque (Mustang Sampling Racing #5), na druhém místě jede Helio Castroneves (Penske #7) a třetí je Eric Curran (Mustang Sampling Racing #31).

11:41- V kategorii GTLM k žádným dramatickým změnám na předních příčkách nedochází. Fordy stále dominují.

11:45- Žlutá fáze! Jörg Bergmeister (Porsche 911 #73) jede nebezpečně pomalu.

11:51- Leader závodu Filipe Albuquerque (Mustang Sampling Racing #5) využívá žluté fáze a zajel do boxů. Do vedení se tak opět vrátil Helio Castronves (Penske #7).

11:52- Do boxů zajely také oba Fordy. Pořadí mezi nimi se ale nijak nezměnilo. 

11:55- Na voze s číslem 48 (Paul Miller Racing) se něco opravuje v oblasti předních kol.

11:57- Ve voze s číslem 31 (Mustang Sampling Racing) se mění pilot. Místo Erica Currana v něm uvidíme bývalého pilota F1 Felipeho Nasra.

12:00- Žlutá fáze i nadále trvá, ačkoliv to vypadá, že na trati už není „žádné“ nebezpečí.

12:02- Na trati se opět objevil Fernando Alonso.

12:04- Na Corvettě #3 se něco opravuje. V kokpitu mezitím čeká frustrovaný Antonio García.

12:05- Žlutá fáze je u konce! V Daytoně se opět závodí!

12:09- Fernando Alonso v tuto chvíli jede na 18. místo.

12:11- Fordy si prohodily pozice. V kategorii GTLM, tak vede vůz s číslem 67 pilotovaný Richardem Westbrookem.

12:24- Sean Rayhall poškodil předek svého vozu. HART očekává ztrátu několika kol.

12:27- Problémy se nevyhnuly ani Héliu Castronevesovi.

12:29- Podle zpráv Hélio Castoneves kolidoval s Felipem Nasrem, ten ale může pokračovat bez problémů.

12:34– Rozestup mezi Fordy v tuto chvíli činí pouze 18 tisícin. Dá se ale očekávat, že k žádný ostrým soubojům kolo na kolo nedojde, aby se eliminovalo riziko vzájemné kolize.

12:37- Porsche 911 zajelo do garáže.

12:38- Hélio Castroneves stále nevyjel z boxů.

12:40- Závod se přehoupl do své závěrečné třetiny.

12:45 O 30 minút by sa malo začať v Daytone brieždiť, po tme sa jazdilo viac ako 13 hodín.

12:48 Nikto nie je v rovnakom kole s lídrom pretekov, Barbosom. Jazdí na Cadillacu #5.

12:50 Barbosa už raz tieto preteky v kategórii prototypov vyhral, aj vtedy bol v jeho tíme Fittipaldi a tak isto Bourdais, ktorý teraz vedie kategóriu GTLM.

12:53 Juncadella, #37, tím Lanca Strolla, na desiatom mieste.

12:56 Felipe Nasr bol z druhého miesta v boxoch, prepadnutie sa nehrozí, na tretieho Sennu má náskok tri kolá.

13:03 Fernando Alonso na devätnástom mieste za niektorými vozmi série GTLM.

13:08 Posádka United Autosports, #32, sa prestriedala, Sennu nahradil Sadeleer, tím stratil výmenou jedno kolo.

13:12 Súboju o prvé miesto sa môžeme reálne dočkať len v kategóriách GTLM a GTD, tam je rozdiel medzi prvými dvomi miestami 4, resp. 8 sekúnd.

13:14 Helio Castroneves, jazdici na devätnástom mieste, zajazdil najrýchlejší prostredný sektor celých pretekov a následne zamieril do boxov.

13:23 Van der Zande na piatom mieste na Cadillacu, #5, dostal defekt ľavej zadnej pneumatiky a do boxov si to skrátil cez po ceste vo vnútri okruhu.

13:32 Alonso na devätnástom mieste so stratou 27 kôl na lídra pretekov Barbosu.

13:36 Nasr bol z druhého miesta na výmenu, vystriedal ho Conway. Pozíciu nestratili. 

13:38 Joey Hand sa doťahuje na Westbrooka. Obaja sú v tíme Ford Chip Ganassi. Kategória GTLM.

13:43 Líder GTD série v boxoch, výmena jazdca a pneumatík.

13:48 Renger van der Zande stojí stále v boxoch prepadol sa za dvoch vedúcich jazdcov série GTLM.

13:50 Katherine Legge sa v kategórii GTD posunula na štvrté miesto, #86 Acura.

13:51 Joe Barbosa je v boxoch z prvého miesta.

13:53 Barbosu nahradil Fittipaldi, posádka ostáva na prvom mieste s náskokom jedného kola na posádku druhého Cadillacu, na ktorom momentálne jazdí Conway.

13:55 Jonathan Bomarito na Mazde s číslom 55 v kategórii prototypov mal poruchu, začal mu horieť motor. Jazdec je s auta von, posádka v pretekoch končí. Na lídra pretekov mali startu 45 kôl.

14:00 Lando Norris medzičasom vytriedal Fernanda Alonsa, posádka jazdí na dvanástom mieste vo svojej kategórii a na šestnástom mieste celkovo.

14:03 Najmenší rozdiel na tarti majú medzi sebou jazdci kategórie GTD, tretí Lauda a štvrtý Bortolotti, 4,169s.

14:06 Najväčší rozdiel je tiež v kategórii GTD, takmer 45 minút stráca osemnásty Philipp Frommenwiller na Lexuse na  sedmenásteho  Ryana Everleya na Acure.

14:10 Mike Conway, ktorý jazdí na druhom mieste na Cadillacu, má na konte najrýchlejšie kolo pretekov, 1:37,475.

14:13 Conway a Brundle boli v boxoch dotankovať, na pozíciách si nepohoršili.

14:19 Catherie Legge má za sebou tvrdý výlet mimo trať, pokračuje v pretekoch a zázrako mnenarazila do jedného z prototypov.

14:24 Tretí Braun a deviaty Juncadella sú v boxoch.

14:24 Pred bus stopom sú na nebezpečnom mieste úlomky.

14:25 Žlatá fáza pre úlomky na trati.

14:28 Upratujú sa aj rozbité reklamné bannery po Legge v infielde okruhu.

14:32 Viacero jazdcov, vrátane vedúceho Fittipaldiho, je v boxoch.

14:33 Sadellera vystriedal za volantom na treťom mieste Owen. Juncadella je stále v boxoch, prepadol sa už na štrnáste miesto.

14:36 Pred chvíľou sme prekročili hranicu 600 kôl.

14:37 V boxoch Lando Norris zo šestnásteho miesta.

14:40 Daniel Juncadella stále v boxoch a stále sa prepadáva. Máme pred sebou poslednú štvrtinu pretekov.

14:44- Zpomalovací vůz je v boxech a v Daytoně se opět závodí!

14:47– A i hned po restartu se do hodin dostává pilot posádky #7 stáje Acura Team Penske Graham Rahal.

14:49– Druhému Mikeu Conwayovi pomohla žlutá fáze se stažením náskoku Christiana Fittipaldiho a nyní jede těsně za ním. Dočkáme se přímé bitvy o vedení?

14:51– V kategorii GTLM stále na prvních dvou místech vozy stáje Ford Chip Ganassi Racing. Vede Dirk Müller s vteřinovým náskokem před Ryanem Briscoem. Šanci na vítězství ovšem nyní má také vůz #3 stáje Corvette Racing, který momentálně řídí Mike Rockenfeller a na Briscoea ztrácí jenom 4 desetiny!

14:54- Müller, Briscoe a Rockenfeller jedou nyní v těsném závěsu za sebou!

14:56- Posádka #23 týmu United Autosports v tuto chvíli v boxech. V celkovém pořadí jí patří šestnáctá pozice.

15:00- Výkon druhé posádky United Autosportu #32 je ovšem úplně jinou písničkou. Will Owen se totiž momentálně nachází, byť se ztrátou čtyř kol na Fittipaldiho, na třetím místě.

15:03- V kategorii GTD vede Adam Christodoulu(#33 SunEnergy1 Racing). Čtyři vteřiny za ním jezdí na druhé pozici Madison Snow(#48 Paul Miller Racing) a na třetím místě se momentálně nachází Mirko Bortolotti(#11 GRT Grasser Racing Team).

15:10-Adam Christodoulu zamířil do boxů a do čela kategorie GTD se dostává Madison Snow.

15:11-Christian Fittipaldi šlápl na plyn a v čele závodu si před Conwayem vybudoval již jedenáctivteřinový náskok.

15:13-Mirko Bortolotti tvrdě dotírá na lídra kategorie GTD Madisona Snowa.

15:14-A Snow právě Italově tlaku podlehl. Ten se tak stává novým lídrem v kategorii GTD.

15:18-Whelen Engineering Racing nyní ztratil spoustu času v garáži. Conway již je vůči Fittipaldimu o tři kola pozadu.

15:22-V boxech je nyní celkově třetí posádka #32 stáje United Autosports. Je opravován předek vozu.

15:25-Na bronzovou příčku se posouvá vůz #54 týmu CORE Autosport, za jehož volantem sedí Romain Dumas.

15:27-Vůz #32 se vrací na trať, tentokrát ale již s Paulem Di Restou. Ze třetí pozice klesl na pátou.

15:29-Jezdce vyměnil také Wheelen Engineering Racing. V akci nyní Eric Curran.

15:33-Za zdržení vozu #32 mohly potíže se spojkou.

15:36-Mika Rockenfellera vystřídal ve voze #3 Jan Magnussen. Posádka se nachází na třetím místě v kategorii GTLM.

15:37-V boxech oba vozy stáje Ford Chip Ganassi.

15:45-Na čele kategorie GTD se opět nachází Adam Christodoulou. Na záda mu ale dýchá druhý Franck Perera, který ve voze  #11 stáje GRT Grasser Racing Team nahradil Mirka Bortolottiho.

15:48-A Perera se ujímá vedení třídy GTD.

15:51-Situace se dramatizuje také na čele GTLM. Briscoe stíhá Müllera.

15:55-Jak posádku Fernanda Alonsa, tak posádku Lance Strolla postihly během závodu problémy a v tento moment je najdeme až na konci druhé desítky. Zatímco posádka #37 týmu Jackieho Chana momentálně jede na 18. pozici(ve voze sedí Robin Frijns), Lando Norris momentálně krouží s vozem #23 stáje United Autosports na 19.místě.

16:06-Defekt pneumatiky potkal pilota vozu #62 Alessandra Pier Guidiho, který jede na pátém místě kategorie GTLM.

16:08-Vozy stáje Chipa Ganassiho i nadále v těsném závěsu.

16:15-Ve vedoucí posádce závodu vystřídal Christiana Fittipaldiho Joao Barbosa.

16:32-Na čele stále s luxusním náskokem čtyř kol Joao Barbosa z týmu Mustang Sampling Racing.

16:34-V boxech lídr kategorie GTLM Dirk Müller.

16:36-A nyní ke svým mechanikům zamířil také vedoucí muž celého závodu Joao Barbosa.

16:37- Dirk Müller nyní pustí do vozu #66 Sébastiena Bourdaise.

16:39-Ke změnám jezdců došlo také u druhé posádky stáje Chipa Ganassiho, kde Ryana Briscoea nahradil Scott Dixon, a také u Corvette Racingu, kde ve voze #3 vystřídal Jana Magnussena Mike Rockenfeller.

16:42 Vyzerá to na nádejný trojsúboj o tretie miesto, jazdcov delí len 58 sekúnd, čo je vzhľadom na fázu pretekov pomerne malý rozdiel.

16:47 Di Resta bol v boxoch, menil pneumatiky a dotankoval, ostáva na štvrtom mieste.

16:48 Luca Stolz, séria GTD, sa prepadol z druhého na štvrté miesto počas zastávky v boxoch.

16:52 Scott Dixon je nalepený na Bourdaisovi, séria GTLM, momentálne sa obaja musia vysporiadať s premávkou vozov nižšej kategórie GTD.

16:57 Ho-Pin Tung z tímu Jackieho Chana sa posúva z piateho na štvrté miesto v kategórii prototypov. Na tretieho Dumasa stráca 25 sekúnd.

16:57 Ho-Pin Tung má za sebou úspešnú sezónu, skončil druhý v šampionáte WEC vo svojej kategórii.

17:00 Gianmaria Bruni, šiesty v poradí v GTLM, sa ocitol mimo trať v zákrute číslo sedem.

17:05 Gustavo Menzes, jazdiaci v kategórii P na šiestom mieste, nebezpečne spomalil a pomaly mieri do boxov.

17:07 Gustavo Menzes prišiel do boxov.

17:09 Rozdiely začínajú narastať v sérii GTD, medzi prvými dvomi jazdcami je to pol minúty.

17:12 Gianmaria Burni sa posunul na piate miesto na úkor Rigona, ktorý bol v boxoch.

17:13 Gustavo Menzes je späť na trati, siedmy.

17:15 Di Resta je späť na štvrtom mieste, Tunga za volanstom vystriedal Ferdinand Habsburg a posádka je piata.

17:20 Scott Dixon je už naozaj blízko pri Bourdaisovi, 0,3 sekundy.

17:29 Gianmaria Bruni v boxoch, prepadáva sa späť na šieste miesto v kategórii GTLM.

17:30 Tretí Loic Duval sa pomaly doťahuje na druhého Nasra, stráca 58 sekúnd.

17:31 Dixon sa pokúsil o undercut Bourdaisa, bol v boxoch a teraz je tam Francúz.

17:34 Bourdais sa udržal na prvom mieste pred Dixonom.

17:44 Alonso medzičasom vystriedal Hansona.

17:45 Vedúci Joao Barbosa prekonal hranicu 700 kôl.

17:50 Siedmy Stephen Simpson predbehol ôsmeho Kyla Masona priamo na trati, prvý priamy súboj v kategórii P po dlhšom čase.

17:54 Ferdinand Habsburg bol v boxoch a prepadol sa o jedno miesto, je piaty.

17:57 David Hanson na Lexuxe, kategória GTD, narazil do bariéry.

17:59 Juan Pablo Montoya strieda Helia Castronevesa.

18:00 Barbosu vystriedal Albuquerque.

18:03 Štvrtý di Resta sťahuje tretieho Duvala, rozdiel je pätnásť sekúnd.

18:06 Loic Duval sa posunul na druhé miesto, predbehol Felipeho Nasra, ktorý je v boxoch.

18:07 Paula di Restu vystriedal Bruno Senna.

18:08 Počas výmeny di Restu-Sennu sa na štvrté miesto dostal Ferdinand Habsburg.

18:17 Loic Duval bol v boxoch, posúva sa na tretie miesto za Nasra.

18:21 Zmena jazdcov v Lamborghini s číslom jedenásť, vedúcom voze série GTD, Mirko Bortolotti vystriedal Francka Pereru.

18:23 Roberto Gonzales, trinásty v kategórii P, výrazne spomalil.

18:24 Scott Dixon v boxoch, výmena pneumatík a dotankovanie, vystriedal ho Richard Westbrook.

18:27 Bourdais v boxoch, Ford bude zrejme meniť aj jazdca.

18:28 Áno, Bourdaisa vystriedal Joey Hand.

18:28 Ford #66 sa udržal pred Fordom #67.

18:31 Ferdinand Habsburg v boxoch, prepadol sa na piate miesto.

18:33 Fernando Alonso je v boxoch.

Z důvodu technických problémů se zbytek reportáže přesune sem

Sdílejte na:
Zavřít