Odstoupení pilotů Haasu má dohru v podobě pokuty 10.000€

Odstoupení pilotů Haasu má dohru v podobě pokuty 10.000€

Haas ze začátku závodu potvrzoval svými výkony velké zlepšení, které ukazoval už během předsezonních testů. Po zastávkách v boxech týmu ale zbyly už jen oči pro pláč.

Dvojice pilotů amerického týmu měla závod v Austrálii velmi dobře rozjetý a mohla získat historicky nejlepší týmový výsledek. Jenže během zastávek v boxech došlo k problémům nejprve na pravém a v druhém případě na levém zadním kole a a oba piloti museli nakonec svůj vůz odstavit hned několik desítek metrů za výjezdem z boxů. Kevin Magnussen odstoupil ze čtvrté pozice a Romain Grosjean z pátého místa. Celý tým tak postihla hned v úvodním podniku sezony sportovní tragédie a následně i pokuta ve výši 10.000€.

Kevin Magnussen byl z celé situace velmi zklamaný.

„Tohle se opravdu těžko skousává. Oba naše vozy nedokončily a odstoupily z takových skvělých míst. Láme mi to srdce, že jsme takhle skončili. Ale dostaneme se zase zpět nahoru a zvládneme to.“

Zklamání neskrýval ani Romain Grosjean, který byl po celý víkend s autem velmi spokojený za všech podmínek. Slíbil, že svůj skvělý výkon může tým zopakovat, ale nejdříve se musí podívat na problémy v boxech a vyřešit je.

„Dnes jsme přišli o dost bodů, ale výkon můžeme zopakovat a brzy na to zapomeneme,“ prohlásil Grosjean.

K celé situaci se vyjádřil také šéf týmu Günther Steiner

„Jde o to, že kolo nebylo v obou případech upevněno správně a šlo o závit křížem. Byla to pro nás obrovská smůla. Myslím si, že jsme zastávky v boxech dostatečně nenacvičili. Když máte 100 zastávek tak i přes nějaké potíže je to ok. Ale ta tíha v závodě je mnohem větší a je škoda, že nám chybělo testování. Jde o chybu lidského faktoru. Podle něj bylo vše v pořádku, i když ve skutečnosti nebylo. Přes zimu jsme ale v této oblasti neprováděli žádné změny, takže je neuvěřitelné, že se to stalo hned dvakrát. Kdyby dvakrát na levé zadní, tak je tam něco špatně, ale když to bylo na pravé a potom levé, to je prostě neuvěřitelné.“

Tým Haas byl za oba incidenty pokutován od FIA, protože vypustil v obou případech z boxového stání na trať potenciálně nebezpečný vůz, který neměl správně upevněné všechny pneumatiky. Pokud by se pneumatiky oddělily od obou vozů, tak to mohlo mít i další důsledky pro ostatní piloty. Tým musí zaplatit pokutu ve výši 5.000€ za každého jezdce, což v součtu znamená celkových 10.000€.

Sdílejte na:
Zavřít