Odpolední trénink v Baku ovládli Leclerc s Vettelem

Odpolední trénink v Baku ovládli Leclerc s Vettelem

Po odvolaném prvním tréninku se piloti odpoledne v Baku dočkali prvních pořádných jízd. Nejlépe si zatím v Ázerbájdžánu vedou jezdci Ferrari.

Charles Leclerc se Sebastianem Vettelem se ve druhém volném tréninku na Velkou cenu Ázerbájdžánu přetahovali o nejrychlejší časy během kvalifikačních simulací na měkké směsi pneumatik, které v Baku vydrží až tři ostrá kola.

Leclerc zaznamenal čas 1:42.872, kterým o 0,324 sekundy Vettela porazil. Lídr šampionátu Lewis Hamilton ztratil 0,669 sekundy a skončil třetí.

Piloti doháněli ztracený čas z prvního tréninku, který byl zrušen po incidentu Georgeho Russella, jenž najel na uvolněné víko kanálu.

Horečná snaha vedla k řadě chyb, do únikových zón se podívali i Hamilton či Vettel. Leclerc se dokonce otřel o teď na výjezdu ze 7. zatáčky, naštěstí bez následků.

O poznání hůře dopadl Lance Stroll, jenž musel korigovat začínající smyk v nájezdu do druhé zatáčky. Ve snaze stočit vůz do únikové zóny ale trefil protější zeď, o kterou ulomil levé přední kolo.

Neslavně dopadl také narozeninový oslavenec Daniil Kvjat. Pilot Toro Rosso přehnal svou snahu na začátku sekce vedoucí k hradu a rozbil celou levou stranu svého monopostu.

Jen o zatáčku dál se mimo trať ve stejnou chvíli podívali krajané Romain Grosjean a Pierre Gasly, kteří se při vyhýbání málem srazili.

Kolizi se naopak nevyhnul Grosjeanův týmový kolega Kevin Magnussen, jenž se v rychlé levé zatáčce otřel o vůz Lewise Hamiltona, jenž se jej snažil předjet. Oba ale z incidentu vyvázli v pořádku.

Za vedoucí trojicí skončil v tabulce časů Max Verstappen před pátým Valtterim Bottasem. Následují piloti Toro Rosso Kvjat a Alexander Albon na šesté a osmé pozici, které od sebe oddělil Carlos Sainz z McLarenu. První desítku doplnili Gasly a Lando Norris.

Sdílejte na:
Zavřít