O víkendu začíná další sezona Světové série Renault

O víkendu začíná další sezona Světové série Renault

Tento víkend na italské Monze začíná další sezona Světové série Renault, zatím však půjde pouze o úvodní závod kategorie Formule Renault 3.5.

Po zimních testech to vypadá, že by nás mohla čekat další velmi zajímavá sezona. Jezdecké pole složené z 26 pilotů dostálo přes zimu velkých změn, a stát se tak může cokoliv. Sezona se skládá z 9 podniků, v jejichž rámci se piloti budou snažit přesvědčit o svých kvalitách a dostat se třeba až do F1. 

Vše je ještě otevřeno a 20. října v Barceloně může titul slavit úplně každý, někteří piloti však v předsezonních testech odvedli lepší práci než druzí, a nad svými konkurenty tak získali psychologickou výhodu. 

Za největšího favorita je považován Antonio Felix da Costa, který loni vyhrál čtyři závody, a kdyby nevynechal první tři podniky, mohl bojovat o titul společně s Robinem Frijnsem a Julesem Bianchim. Tentokrát však bude přítomen hned od začátku a je připraven se svým týmem Arden Caterham titul vyhrát.

Jeho největší soupeřem pravděpodobně bude Stoffel Vandoorne, který kráčí podobnou cestou jako loni Robin Frijns. I on v loňské sezoně ovládl evropský šampionát Formule Renault 2.0. a díky odměně ve výši půl milionů eur si tak může dovolit sedačku v kategorii o úroveň výše v týmu  Fortec Motorsport,  s kterým vyhrál titul právě i Frijns.

Do bojů o titul by mohli zasáhnout i další již zkušení piloti jako Will Stevens (P1 motorsport), Nico Müller (International Draco Racing), Kevin Magnussen (Dams), Daniil Move (SMP Racing), Arthur Pic (AV Formula ) a André Negrao (International Draco Racing), kteří v loňském roce dokázali získat pódiové umístění.

Ve startovním poli nechybí ani šampion z roku 2010 Michail Aleshin, který bude hájit barvy stáje Tech 1 Racing. Přes zimu sice nezářil, ale je znám tím, že si to nejlepší nechává až na závodní víkendy. Návrat z Light Indy hlásí Oliver Webb, který bude po roční přestávce závodit za Fortec Motorsport, a také by se rád objevoval na příčkách nejvyšších.

Mezi nováčky si pozornost zaslouží zejména Norman Nato (Dams), který loni skončil čtvrtý v Eurocapu Formule Renault 2.0, a dále piloti Jazeman Jaafar (Carlin) nebo Matias Laine (P1 Motorsport). Na dva nováčky vsadila i česká stáj ISR Racing, její barvy budou hájit Christopher Zanella z F2 a Sergey Sirotkin z Auto GP. Druhá česká stáj Lotus zvolila Marca Sørensena, s kterým má dobré zkušenosti již z minulého ročníku, a nadějného mladíka Marlona Stöckingera pocházejícího z Filipín.

První závod se uskuteční v sobotu ve 13:00, druhý v neděli též ve 13:00. Kvalifikace se koná vždy od 9:00 v den závodu. 

Sdílejte na:
Zavřít