O Kubicovi bude jasno v příštích týdnech

O Kubicovi bude jasno v příštích týdnech

Podle manažéra závodníka se o působení Poláka Roberta Kubici ve Formuli 1 pro rok 2012 rozhodně během nadcházejících šesti týdnů. Vedení Renaultu začíná být netrpělivé.

Šéf stáje Renault Eric Boullier veřejně oznámil, že agentům Roberta Kubici dal lhůtu do začátku listopadu. Do té doby musí být jasné, zda-li bude moci polský závodník v nadcházejícím ročníku vozů Formule 1 závodit, pokud odpovědět nedostane, bude shánět jiného závodníka na jeho post. Sám agent Daniele Morelli, který zastupuje zájmy polského závodníka přiznal, že ohledně celé situace je optimistický a věří, že pro příští rok se Robert Kubica do Formule 1 vrátí.

„Rekonvalescence Roberta probíhá zcela podle plánu, jeho stav je stále lepší, nevím co by se muselo stát, aby nebyl fit pro nadcházející sezonu,“ tvrdí Morelli. „Jediným problémem stále zůstává poraněná ruka, nicméně Robert s ní již může hýbat, ačkoli mu chybí síla a fyzická zdatnost, ale to je jen otázka času.“

„Několikrát do týdne jsem pravidelně v kontaktu s Ericem Boullierem, snažíme se komunikovat jak jen to jde. Během nadcházejících týdnů by měl dostat odpověď, zda-li bude Robert moci působit ve Formuli 1 v roce příštím,“ uzavřel agent závodníka. K celé situaci se vyjádřil také sám šéf britského týmu: „Jsem ochoten čekat na Roberta tak dlouho, jak jen to bude možné, opravdu rád bych jej ještě někdy viděl v našem monopostu, nicméně musíme včas vědět, zda-li bude jeho působení v příštím roce reálné, protože nechceme poškodit zájmy našeho týmu,“ řekl.

Sdílejte na:
Zavřít