Nové týmy si budou muset počkat do roku 2022

Nové týmy si budou muset počkat do roku 2022

Ředitel pro motorsport F1 Ross Brawn se nechal slyšet, že nové potenciální týmy budou muset pravděpodobně počkat až do sezóny 2022, než budou moci do královny motorsportu vstoupit.

Podle Rosse Brawna je překvapivě veliký zájem o vstup do Formule 1. V roce 2021 však dojde k velikým změnám ať už z technické, sportovní nebo komerční stránky. Z tohoto důvodu by Brawn preferoval nejprve stabilizaci situace a teprve poté umožnit novým týmům vstoupit do F1.

Kromě toho bývalý inženýr a také bývalý šéf týmu F1 Brawn GP prohlásil, že 10 týmů je ideální počet. Podle něj F1 vyselektovala kvalitní týmy od těch méně kvalitních, jako byly v minulosti týmy HRT, Virgin/Marussia/Manor a Lotus/Caterham.

„Máme překvapivě hodně zájemců, kteří by chtěli startovat,“ prozradil Ross Brawn televizi Sky F1.

„V tuhle chvíli jsme jim oznámili, že chceme nejdříve představit nová pravidla a stabilizovat situaci. Chceme, aby vše fungovalo tak jak má, než začneme nabírat nové týmy.“

„Máme 10 týmů a podle mě je 10 týmů dostačujících. Pokud chceme přidat další týmy, musí přispět show. Chceme se poučit z minulosti, bylo mnoho týmů, které přišly a odešly a F1 nijak nepřispěly.“

Závodní tým Panthera – myslí to vážně

Na stole je jeden závodní projekt, se kterým to jeho tvůrci myslí opravdu vážně. Je jím tým F1 existující pod názvem Panthera Team Asia.

Projekt vede Benjamin Durand, bývalý ředitel SMP Racing. Projekt je financovaný investory z Asie, přesto má sídlo ve Velké Británii, přesněji u Silverstone.

„Existujeme a chceme se v roce 2021 zúčastnit šampionátu F1, pokud vedení umožní konkurz pro nové týmy,“ okomentoval situaci pro Motorsport.com Durand.

„Máme skupinu inženýrů, která už nyní pracuje s předpovídanými pravidly. Potřebujeme ještě nějaký čas, vše prodiskutovat s investory, FIA a Liberty Media, než budeme moci uveřejnit podrobnosti.“

Sdílejte na:
Zavřít