Nováčci v poli: Jules Bianchi

Nováčci v poli: Jules Bianchi

Předposlední z nováčků, tentokrát další mladík, který letos málem získal místo u Force Indie, ale nakonec šťastnou shodou náhod skončil u Marussie.

Jules Bianchi se narodil v roce 1989 ve Francii jako vnuk Maura Bianchiho, trojnásobného šampiona GT, a pra-synovec Lucia Bianchio, který vyhrál Le Mans a závodil v F1, takže se dá říci, že závodění má v krvi.

To poprvé ukázal, když v roce 2007 opustil motokáry a jako profesionální řidič nastoupil s týmem SG Formula ve francouzské Formuli Renault 2.0 a hned první sezonu se umístil na prvním místě a stal se šampionem. Zkusil také evropský pohár Formule Renault, ve kterém se ale umístil až na dvacátém druhém místě.

V roce 2008 zaútočil na evropskou sérii Formule 3 se známým týmem ART Grand Prix a umístil se třetí. Jako mnoho dalších se zúčastnil závodu Macau GP a umístil se devátý. Překvapil také v závodě Masters of Formula 3, když získal první místo.

V roce 2009 napravil to, co se mu rok předtím nepovedl a ukořistil titul šampiona Formule 3. Nakoukl také do britské Formule 3 a Formule Renault 3.5. V Macau GP dokončil desátý.

V tomto roce začal nakukovat také do asijské GP2, kde dokončil 12. celkově. 

V roce 2010 se přesunul zase o stupínek výše, když se opět s týmem ART upsal GP2 a hned získal celkové třetí místo. 

Totéž zopakoval i v roce 2011, ale zadařilo se mu v asijské GP2, kde získal druhé místo v šampionátu. V tomto roce jakožto člen akademie mladých talentů pro Ferrari se italské stáji upsal jako testovací jezdec.

V roce 2012 Se soustředil na Formuli Renault 3.5, kde získal druhé místo. Krom toho také plnil úlohu testovacího jezdce, ale ne pro Ferrari, ale pro Force Indii.

Na začátku roku 2013 měla Force India podepsaného jenom jednoho pilota – Paula di Restu. Na oznámení druhého pilota se čekalo a čekalo. Hlavním kandidátem byl právě Jules Bianchi, ale během testů se tým rozhodl, že angažuje Adriana Sutila, který pro tým již závodil. Vypadalo to tedy, je Jules bude dále pouze testovací pilot. Pak ale Marussia oznámila přerušení smlouvy s Louisem Raziou, kvůli neplacení jeho sedačky a angažovala místo něho právě Francouze.

Po testování s Ferrari a Force Indií není Marussia asi místo, kde by si Bianchi představoval svůj debut a nedivím se mu. V mnoha sériích totiž dokázal, že má talent a věřím, že nám tento tři a dvacetiletý pilot ještě něco ukáže.

Sdílejte na:
Zavřít