Nováčci v poli: Esteban Gutiérrez

Nováčci v poli: Esteban Gutiérrez

Další nováček, tentokrát řídící Sauber je ještě mladší, než tři a dvacetiletý Valtteri Bottas. Proč mu dal Sauber šanci? Bylo to jenom kvůli sponzorům?

Celým jménem Esteban Manuel Gutiérrez se narodil 5. srpna 1991 v Mexiku. V roce 2007 se poprvé zúčastnil profesionální série Formula BMW USA s týmem Team Autotecnica a hned tuto první sezonu se dokázal umístit na druhém místě s 436 body. Mimo to se v tomto roce podíval i do finále Formule BMW World a do Formule BMW ADAC.

V roce 2008 podepsal smlouvu s Josef Kaufmann Racing a s ním se zúčastnil Formula BMW Europe kde získal svůj první titul a to v sedmnácti letech. S témže týmem se zúčastnil i závodu Formule BMW World a dokončil na třetím místě. Poprvé se podíval i do Formule 3 skrze dvou závodů German Formule Three.

Rok 2009 strávil ve Formuli Three Euroseries a po nepříliš úspěšných dvaceti závodech s týmem ART Grand Prix se umístil na 9. místě. Navštívil i nějaké závody britské Formule 3 a v závodě Masters of Formula 3.

V roce 2010 se přesunul do GP3 Série opět s týmem ART Grand Prix a hned získal první místo v šampionátu a s ním spojený titul. Podíval se i v do Formule 3 Euroseries a britské Formule 3. 

V roce 2011 se s titulem z GP3 posunul do „přípravky Formule 1“ GP2 s Lotusem ART. V hlavní GP2 Series se umístil na třináctém místě. Navštívil i závody v asijské GP2 sérii. Zúčastnil se také závodů GP2 Final. V tomto roce si ho všiml Sauber a podepsal ho jako testovacího pilota.

Rok 2012 si Esteban rozdělil pouze mezi testování pro Sauber a GP2, kde se umístil na třetím místě v celkovém žebříčku.

Mexičan je stejně jako Veltteri Bottas šampionem GP3 a po dvou letech testování se Sauberem má i dost zkušeností s kolotočem F1, a také proto ho Sauber pro rok 2013 zařadil do dvojice závodních pilotů společně s Nicem Hülkenbergem. Druhá možnost je, že Sauber po odchodu Péreze potřeboval udržet smlouvu s hlavním sponzorem z Mexika Telmexem, a tak podepsal Gutiérrezem, kterého společnost také sponzoruje. Bude zajímavé pozorovat, jak si jedna dvacetiletý Gutierréz proti zkušenému Němci povede.

Esteban je jedním z pěti sourozenců a jeho rodiče ho často doprovázejí na závody. Se svým bratrem často jezdí na motokárách a motorkách. 

Sdílejte na:
Zavřít