Norisring roku 2012: pravidelně unikátní motoristický zážitek!

Norisring roku 2012: pravidelně unikátní motoristický zážitek!

Na (dříve) vybetonovaných plochách kolem „kamenné tribuny“ v Norimberku se smí závodit pouze jednou v roce. Možná je to právě tato skutečnost, která z tohoto podniku pravidelně dělá nejlépe navštívenou motoristickou akci Německa. Ale nejen to.

Charakteristika tratě je skutečně na celém světě unikátní. Okruh je neuvěřitelně rychlý, i když je situován prakticky uprostřed města. „Díky“ Hitlerově velkorysému pojetí architektury oplývá Norisring širokou vozovkou – napříč tomu, že se jedná o městský okruh. Při závodech se vesele předjíždí, aniž by se startující museli spoléhat na umělé pomůcky á la DRS nebo Push-to-Pass. O náležité příležitosti se totiž stará pojetí vlásenka-rychlá rovinka-vlásenka-rychlá rovinka-šikana, ze kterého by se měl pan Tilke a jemu podobní „návrháři moderních okruhů“ poučit…

Norisring je každým rokem velký úspěch a letos tomu nebylo jinak. Již koncem dubna hlásil pořádající MCN „na tribunách vyprodáno“ a desetitisíce fandů si přišli na své. V DTM mohly Audi s BMW předvést svým četným zaměstnancům (jednalo se tak nějak o „domácí“ závod obou značek), za co vydávají jejich sportovní oddělení miliony. Asi byli spokojeni i když je nakonec porazil Jamie Green na Mercedesu. Také formule 3 předvedla alespoň tento víkend plné pole téměř tří desítek vozů: skomírající Evropský a Britský šampionát se pro jednou daly dohromady.

V této přehlídce talentů opět nejvíce přesvědčil Ital Raffaele Marciello, velmi mladý jezdec obrovského potenciálu, jehož služby si již jistí Scuderie Ferrari. Komu se nechtělo do otevřeného paddocku sbírat autogramy, ten si mohl dát pohárové závody Porsche a VW-Scirocco. Nudit se jistě nemusel nikdo. A komu po čase byla auta okoukaná, ten mohl obdivovat krásu děvčat ze startovního roštu. I zde nepřenechali zodpovědní nic náhodě a pozvali na dřívější Reichsperteitagsgelaende „Český holky“. 

Fotogalerie Norisring 2012

Sdílejte na:
Zavřít