Newey dostal od Red Bullu loňský monopost

Newey dostal od Red Bullu loňský monopost

Rakouská stáj Red Bull odměnila návrháře Adriana Neweye darem v podobě loňského monopostu týmu s označením RB5, který byl vůbec prvním vítězným vozem tohoto týmu.

Adrian Newey dostal loňský vůz rakouské stáje Red Bull jako odměnu za velký podíl na skvělých výkonech týmu v posledních dvou letech. Loňská sezóna totiž byla první, kdy se stáj Red Bull zařadila mezi absolutní špičku Formule 1. V loňském roce získal tento vůz celkem šest vítězství v sezóně.

Je to pro naší stáj opravdu velmi významný vůz,“ přiznal Newey pro BBC.Právě tento monopost totiž vybojoval první vítězství pro tento tým. Šest vítězství během sezóny, kde měl tento tým patřit do středu startovního pole je jednoznačně dobrá vizitka,“ řekl dále jeden z nejlepších návrhářů vozů Formule 1, jež se ke stáji Red Bull připojil v roce 2006.

Newey dokonce dostal možnost si tento monopost vyzkoušet, stalo se tak v pátek na Goodwood festivalu. V letošním roce získal vůz RB6 celkem čtyři vítězství v devíti závodech, přičemž v prvních sedmi startoval z pole position.

Sdílejte na:
Zavřít