Newey: Ani Vettel nechce nudný šampionát

Newey: Ani Vettel nechce nudný šampionát

Technický ředitel stáje Red Bull Adrian Newey řekl veřejnosti, že ani sám lídr šampionátu Sebastian Vettel nechce, aby byl závěr letošního ročníku vozů Formule 1 nudný.

Titul si německý pilot může zajistit již nadcházející závodní víkend v Singapuru, o jeho zisku v letošní sezoně nicméně již nikdo nepochybuje. Veřejnost se ale nyní obává, že závěr letošního ročníku bude již nudnou záležitostí a Formule 1 ztratí svou jiskru. Adrian Newey ovšem celou situaci uklidnil, prohlásil totiž, že ani lídr šampionátu nechce, aby byl závěr šampionátu nezajímavý a rozhodně nehodlá kalkulovat s čísly a variantami, jak titul získat.

„Sebastian rozhodně nechce jen nezbytně odkroužit celý zbytek sezony, ani jeho netěší, že některé ze závodů jsou nudné a pro diváky málo atraktivní,“ řekl Adrian Newey pro britský Autosport.

„Stačí se podívat na moment z Velké ceny Itálie, kdy se Sebastian nebojácně pustil do souboj s Fernandem hned v úvodu závodu. Klidně mohl vyčkávat do prvních zastávek na druhé příčce, mohl se spokojit i s druhým místem a i tak velkým počtem získaných bodů,“ zastává se čtyřiadvacetiletého pilota technický ředitel stáje Red Bull. „Nestává se často, aby udělal stejnou chybu dvakrát, velmi rychle se učí a není divu, že má na svém kontě mistrovský titul, přičemž na ten druhý je zaděláno,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít