Netflix pro rok 2019 připraví dokumentární seriál o Formuli 1

Netflix pro rok 2019 připraví dokumentární seriál o Formuli 1

Americký poskytovatel filmů a seriálů Netflix má v plánu natočit seriál o letošní sezóně Formule 1, který by měl vyjít příští rok.

Inspiraci si Netflix vzal od Amazonu, který přišel se seriálem Grand Prix Driver. Ten se zabýval velice nešťastnou sezónou McLarenu v loňské sezóně.

Dohoda, která byla uzavřena mezi šéfy Formule 1 a Netflixem je první z mnoha, kterou slibuje nový majitel Liberty Media.

Společnost Box-to-Box Films dostala pro letošní sezónu úplný přístup do paddocku Formule 1, aby mohla připravit desetidílný seriál.

Výkonným producentem nebude nikdo jiný než James Gay-Rees, který má na svědomí mimo jiné také dokumentární film Senna, který popisoval kariéru Ayrtona Senny od motokár až po jeho fatální nehodu v San Marinu v roce 1994.

Cílem seriálu je fanouškům přiblížit napjatý souboj o mistrovský titul, srdce a duši sportu a také směr, kterým se královna motorsportu bude v následujících letech vydávat.

Týmy tento nápad přijaly s radostí. Sponzoři vidí velký potenciál, podle nich je možné nalákat mnoho diváků, kteří se o tento sport jinak vůbec nezajímají.

Šéf týmu McLaren Zak Brown se nechal slyšet, že dokumentární seriál rozhodně pomůže modernímu vývoji sportu, který změnou majitelů přehodnocuje systém, jakým Formule 1 funguje.

„Je to doopravdy skvělá zpráva,“ oznámil v rozhovoru pro Motorsport.com. „Náš seriál, který vysílal Amazon Prime byl mezi fanoušky velice oblíbený, dokázal je více přiblížit k centru dění, které normálně neměli možnost poznat.“

„Seriál od Netflixu pomůže tento sport poznat ještě více, jelikož v něm nebude hrát klíčovou roli jen jeden jediný tým. I přesto si myslím, že ne všechny týmy poskytnou stejný počet informací, některé poskytnou více, některý méně, vše bude na dobrém úsudku jednotlivých týmů.“

„Lidé, kteří ve Formuli 1 normálně nevidí zalíbení, budou moci poznat tenhle svět, může se jim zalíbit, takže můžeme doufat, že se díky tomu všemu rozšíří naše fanouškovská základna.“

Viceprezident Netflixu Bela Bajaria se také vyjádřil k této nové spolupráci: „Partnerství s Formulí 1 vede k našemu cíli pracovat s celosvětovými značkami a novými partnery. Chceme vytvořit seriál, který světu ukáže jeden z největších světových sportů.“

„F1 je celosvětový sport, a proto je důležité, abychom tuto značku nadále zviditelňovali,“ oznámil obchodní ředitel Formule 1 Sean Bratches.

„Dohoda s Netflixem umožní divákům poznat fascinující svět Formule 1 během sezóny, který není běžně pro normální diváky dostupný. Nikdo předtím neodhalil zákulisí královny motorsportu, pro mnohé je to neprozkoumané teritorium.“

„Cílem není jen odhalit svět Formule 1 tak, jak ho plno fanoušků nezná, ale také přitáhnout nové diváky, kteří v tomto sportu najdou zalíbení,“ zakončil Bratches.

Sdílejte na:
Zavřít