Nejlepší výkon v sezóně, raduje se Hülkenberg

Nejlepší výkon v sezóně, raduje se Hülkenberg

Německý závodník dokončil se svým vozem Sauber Velkou cenu Koreje na čtvrté příčce, což je jeho nejlepší výsledek v dosavadní kariéře. Hülkenberg tak nechal fanoušky vzpomenout na loňský rok, ve kterém Sauber o podobné příčky bojoval pravidelně.

Nico Hülkenberg do Velké ceny Koreje odstartoval ze sedmé pozice, ale krátce po startu závodu se dokázal propracovat před Fernanda Alonsa.

Pohyboval se na pátém místě po hodinách Felipeho Massy a nakonec se probojoval i před Lewise Hamiltona na příčku čtvrtou. „Byl to jeden z mých nejlepších závodů v celé kariéře,“ přiznal německý závodník, jehož budoucnost ve Formuli 1 je stále nejistá.

„Mám již hodně zkušeností s bráněním své pozice, ale dnes to bylo extrémní a opravdu nepříjemné,“ přiznal o soubojích s Fernandem Alonsem a Lewisem Hamiltonem, kterým musel čelit téměř celý závod.

„Lewis byl ke konci závodu opravdu nepříjemným soupeřem, vždy jsem si musel hlídat výjezd z první zatáčky, ale vůz byl dnes opravdu skvěle připravený a vše nám vyšlo,“ těšil se po košatém zisku mistrovských bodů Hülkenberg.

„Na rovinkách se nám dnes dařilo opravdu nadstandardně, Lewis byl jednou již přede mnou, ale díky systému DRS a dobrému výjezdu ze zatáčky jsem se před něj znovu dostal. Velké díky patří celému týmu, který dnes odvedl fantastickou práci a připravil mi takto konkurenceschopný vůz,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít