Naši jezdci jsou kvalitní, ví u Sauberu

Naši jezdci jsou kvalitní, ví u Sauberu

Pokud sečteme věk obou pilotů stáje Sauber, dostaneme jen o něco málo větší číslo, než je stáří německé legendy Michaela Schumachera. I tak je ale prý jezdecké složení připraveno.

Velká výzva čeká tým Sauber v nadcházející sezóně. Zatímco v loňském ročníku se pilot Kamui Kobayashi mohl učit vedle tak zkušených závodníků, jako je například Nick Heidfeld nebo Pedro de la Rosa, v letošní sezóně bude právě japonský pilot jedničkou týmu a hlavním tahounem této nenápadné švýcarské stáje. Vedle Kobayashiho se pro letošní ročník objeví Sergio Pérez, loňský účastník série GP2. Dá se tedy předpokládat, že stáj Sauber bude mít tuto sezónu vůbec nejmladší a nejméně zkušenou jezdeckou dvojici v celé startovní listině.

Technický ředitel James Key je ale přesvědčený, že nízký věk a málo zkušeností na straně jezdců nebude v letošní sezóně Formule 1 příliš velký problém. „Oba jsou na novou výzvu dostatečně připraveni. V průběhu testů se ukázalo, že dokáží spolupracovat s týmem a jejich zpětná vazba je velmi dobrý,“ vedl Key.

„Kamui je v současné době určitě jedničkou týmu, snaží se mechanikům pomáhat a usnadňovat práci, neustále přináší nové poznatky o voze, ale především o nových pneumatikách. Spolupracuje se s ním opravdu skvěle a věřím, že v letošním ročníku může být opravdu konkurenceschopný. Sergio není tak aktivní, ale to je v této fázi pochopitelné. Seznamuje se s vozem a pravidelně dokáže přinášet nové nápady a poznatky ze své jízdy. Jeho zpětná vazba je ale velmi dobrá, jako by ve Formuli 1 již působil,“ dodal James Key.

Sdílejte na:
Zavřít