Na spadnutí jsou závody F1 v Rusku

Na spadnutí jsou závody F1 v Rusku

Podle prvních informací z britských zdrojů bude od roku 2014 hostit město Soči závody vozů Formule 1. Dnes o tom informoval premiér Putin, jež se dohodl s Bernie Ecclestonem.

Promotér Formule 1 Bernie Ecclestone se podle všeho dohodl s ruskými zástupci na pořádání Velké ceny Ruska vozů Formule 1, jež by se měla konat již od roku 2014. Podle všeho je připravena smlouva na pět let.Podařilo se nám uzavřít smluvní dohodu s vedením Formule 1, od roku 2014 se budou závody Formule 1 pořádat také v Rusku,“ sdělil médiím Putin.

Prvním ruským pilotem ve Formuli 1 se stal Vitaly Petrov, jež se aktuálně nachází na třinácté příčce s 19 body. Jeho pozice ve Formuli 1 je nejistá, protože svými výkony značně zaostává za stájovým kolegou Robertem Kubicou.

Závodní víkend bude pořádat ruské město Soči, jež bude mimo jiné v roce 2014 hostit také olympijské hry. Do Formule 1 má v příštích letech v plánu vstoupit hned několik nových okruhů, což ale znamená, že královna motorismu ztratí některé z aktuálních okruhů, protože sám Bernie Ecclestone potvrdil, že 20 závodů za sezónu je maximum.

Sdílejte na:
Zavřít