Na Mercedes zanechala dojem závodní simulace Red Bullu

Na Mercedes zanechala dojem závodní simulace Red Bullu

Po skončení druhého volného tréninku na GP Austrálie začali všichni inženýři (a nejen oni) analyzovat data. Ze získaných informací Mercedes vyčetl, že Red Bull měl velmi dobrou rychlost v závodních simulací.

Německou stáj zaujala hlavně simulace Daniela Ricciarda. Inženýr Mercedesu uvedl pro Auto Motor und Sport: „Daniel Ricciardo byl prostě nejrychlejší na ultra měkkých pneumatikách.  Nám (Mercedesu) sedí lépe tvrdší sady pneumatik.“

Šéf Red Bullu Christian Horner je spokojený s tím, co viděl v pátečních trénincích. „Jeli jsme v závodním režimu. Na kvalifikační režim si musíme počkat. Max Verstappen udělal chybu během svého kvalifikačního kola a Daniel Ricciardo byl zastaven červenou vlajkou“ dodává Christian Horner.

Podle informací Auto Motor und Sport rozdíl mezi prvními třemi týmy v závodním režimu není tak velký. Podle odhadů jsou to “pouze“ dvě desetiny sekundy. V závodu bude záležet na několik proměnných jako je například spotřeba paliva a teplota vzduchu.

Závodní okruh v Melbourne je poměrně náročný na spotřebu paliva, a to by mohlo vyhovovat Mercedesu a jeho zákazníkům. Mercedes byl minulý rok známý tím, že mohl natankovat až o 10 kg méně paliva než Ferrari a předpokládá se, že to bude platit i tuto sezónu.  A jak ukázaly předsezónní testy v Barceloně, tak Mercedes funguje ještě lépe v chladnějším počasí. Podle předpovědi by totiž mělo být v sobotu a v neděli až o 15°C chladněji oproti pátečním tréninkům.

Sdílejte na:
Zavřít