Mick Schumacher na Nürburgringu převálcoval konkurenci a je ve hře o titul evropské F3

Mick Schumacher na Nürburgringu převálcoval konkurenci a je ve hře o titul evropské F3

Syn legendárního Michaela Schumachera se při osmém z deseti podniků letošního šampionátu evropské Formule 3 nadechl k velikému výkonu, když dokázal vyhrát všechny tři závody víkendu a velmi výrazně tak promluvil do souboje o mistrovský titul.

Mick Schumacher, syn legendárního sedminásobného mistra světa Formule 1, je neustále po očku sledován ve svém postupu juniorskými kategoriemi motorsportu a už díky svému jménu očekáván v královské kategorii automobilového závodění. V současné době se protlouká juniorským žebříčkem na poli evropského šampionátu Formule 3. A o uplynulém víkendu se mu podařil doslova husarský kousek.

Mladý Schumacher totiž na německém Nürburgringu dokázal vyhrát všechny tři závody v rámci jednoho závodního víkendu, což se letos žádnému z jeho konkurentů ještě nepodařilo. S pěti vítězstvími je tak nyní nejúspěšnějším pilotem ročníku 2018, v průběžném pořadí mu pak chybí pouhé tři body na vedoucího jezdce, opěvovaného člena juniorky Red Bullu Daniela Ticktuma, jehož by mnozí rádi již příští rok viděli ve Formuli 1 u týmu Toro Rosso.

September 7, 2018

Osmý závodní víkend sezóny 2018 začal pro Schumachera velice vzrušujícím způsobem, v pátek si totiž v rámci tzv. „taxi jízd“ vyzkoušel speciál DTM značky Mercedes-Benz. V sobotu pak po startu z první řady překonal týmového kolegu a vítěze kvalifikace Roberta Schvartzmana. Po výjezdu safety caru zvládl restart a až do cíle si na první pozici nenechal sáhnout.

První nedělní závod měl velice podobný scénář, rozdíl byl pouze v tom, že Schumacher startoval z pole position. V závodě znovu nedal nikomu šanci a vystoupil na nejvyšší stupeň vítězů, po jeho boku opět stáli Schvartzman a Ticktum. Otázkou tak bylo, zda Němec zopakuje své představení i do třetice.

A podařilo se. Schumacher znovu využil pole position, v nájezdu do první zatáčky si pokryl Schvartzmana a na konci prvního kola měl k dobru už více než sekundový náskok. Ten do cíle téměř zpětinásobil a zpečetil zcela dominantní víkend. Ticktum se navíc nevešel na pódium a musel vzít zavděk čtvrtým místem, Schumacher se mu tak přiblížil na rozdíl tří bodů.

September 8, 2018

Do konce sezóny 2018 zbývají poslední dva podniky na rakouském Red Bull Ringu a německém Hockenheimu. Schumacher, jehož sezóna začala spíše nenápadně, ale nabrala obrátky premiérovým triumfem symbolicky ve Spa-Francorchamps a dalším v italském Misanu, je tak nyní žhavým aspirantem na celkové vítězství.

Pro příští rok je pro mladíka z legendární závodnické rodiny cílem start v seriálu Formule 2 jezdícího se přímo v rámci víkendů velkých cen. A pokud Schumacher dokáže navázat na svou formu z Nürburgringu, dveře do Formule 1 by mu mohlo otevřít mnohem víc než „jen“ slavné jméno.

September 1, 2018

Sdílejte na:
Zavřít