Mercedes vysvětlil, proč přinese další vylepšení vozu W14

Mercedes vysvětlil, proč přinese další vylepšení vozu W14

Německá stáj Mercedes vysvětlila, proč bude pokračovat v dalším vylepšování svého vozu W14 pro rok 2023, i přesto, že pro příští rok plánuje jiný koncept monopostu.

Po loňských problémech Mercedes doufal, že se v letošní sezóně vrátí na vrchol a bude možná i v souboji o titul. Tým však letos ještě nezískal ani jediné vítězství a na začátku roku opustil svůj koncept monopostu ‚s nulovými bočnicemi‘.

Stříbrné šípy i nadále trvají na tom, že jejich konkurenceschopnost byla poznamenána designem jejich počátečního vozu, což vedlo k plánované změně filozofie pro příští sezónu, s cílem překlenout obrovský deficit vůči Red Bullu.

Přestože se další updaty vozu W14 nemusí nutně přenést do příštího roku, šéfka strategie Mercedesu, Rosie Wait, trvá na tom, že všechny nové díly mohou pomoci zlepšit vývoj pro nadcházející sezónu.

„Zatímco zimu budeme muset využít k zásadnějšímu vývoji vozu W15, na současném voze můžeme udělat spoustu věcí, které ho zrychlí a zároveň nám pomohou se učit a porozumět vývoji vozu pro příští rok,“ řekla ve videu Mercedesu.

„To je to, co jsme již dělali a budeme dělat i nadále. Takže nové díly, které přivezeme na trať, dělají obojí; doufáme, že přidají výkon a zrychlí současný vůz, ale všechny jsou konkrétně zaměřené na oblasti, kterým potřebujeme víc porozumět.“

„To, co se dozvíme z jejich letošního testování, se přímo promítne do vývoje modelu W15. Nesmíme také ztrácet ze zřetele, že svádíme těsný boj o druhou pozici s Ferrari, a že toto umístění v šampionátu je pro nás všechny opravdu důležité.“

„Takže máme připravené vylepšení a budeme je do vozu přinášet i nadále.“

Hamilton si během víkendu v Japonsku stěžoval, že Mercedes má v porovnání se svými soupeři problémy s přítlakem na zadní nápravě.

Britský závodník také tvrdil, že vyvíjí tlak na inženýry, aby vzali v úvahu jeho připomínky k současnému vozu. Ředitel traťové techniky Mercedesu Andrew Shovlin potvrdil, že tým zůstává „otevřený“ požadavkům obou jezdců.

„Rozhodně nelpíme na žádných koncepcích, které jsme měli dříve,“ zdůraznil Shovlin. „Jsme velmi otevření. Máme za sebou pár let, které nás dost potrestaly, a jsme tým, který tvrdě pracuje na tom, abychom se pokusili vrátit zpět na přední příčky.“

Sdílejte na:
Zavřít