Mercedes stanovil datum pro odhalení svého vozu

Mercedes stanovil datum pro odhalení svého vozu

Stáj Mercedes odhalila, že její vůz formule 1 specifikace 2021, s označením W12, bude představen digitální formou. Datum této akce je stanoveno na 2. března. Je teprve třetím týmem se stanoveným datumem.

Mercedes nebyl od roku 2014, kdy byly zavedeny nové turbo-hybridní motory, poražen v Poháru konstruktérů F1. Letos bude usilovat o bezprecedentní osmý titul v řadě.

Mistr světa Lewis Hamilton ještě nepodepsal novou smlouvu, ale očekává se, že zůstane, zatímco Valtteri Bottas již byl pro rok 2021 potvrzen.

Vozy pro nastávající sezonu budou velice podobné těm z roku 2020, najde se však několik míst pro úpravy a vyladění vozů.

Technický šéf Mercedesu James Allison nedávno odhalil, že klíčovým cílem přes zimu je kompenzace ztraceného přítlaku v důsledku změn podlahy a drobných aerodynamických prvků.

Mercedes také prošel přes zimu restrukturalizací poté, co bylo potvrzeno, že INEOS se stal třetinovým vlastníkem týmu.

Mateřská společnost Daimler AG snížila svůj předchozí 60% podíl na jednu třetinu, zatímco Toto Wolff, který obnovil svůj závazek na další tři roky, zvýšil svůj na 30 %, aby byly všechny strany rovnocennými akcionáři.

Mercedes je teprve třetím týmem se stanoveným datumem. Dalšími pak jsou McLaren a Alfa Romeo.

McLaren představí svůj MCL35M ve svém sídle ve Wokingu 15. února, zatímco Alfa Romeo odhalí vůz C41 ve Varšavě 22. února.

Sdílejte na:
Zavřít