Mercedes s výkonem v Indii spokojen

Mercedes s výkonem v Indii spokojen

Německý tým si v indické metropoli připsal jeden z lepších výsledků letošního ročníku, po nepříliš vydařené kvalifikaci stáj dokázala obsadit páté a šesté místo.

Legendární Michael Schumacher nejprve získal několik cenných pozic v chaotickém prvním kole, nakonec porazil i stájového kolegu Nica Rosberga a mohl se radovat z páté pozice v cíli. Spokojen byl také Nico Rosberg, který si oproti kvalifikačnímu výsledku polepšil o jednu příčku.

„S dnešním závodem jsem opravdu velmi spokojený,“ řekl německý pilot. „Vzhledem ke konkurenceschopnosti našeho vozu jsme tento závodní víkend dosáhli absolutního maxima, takže celý náš tým může být rozhodně spokojený.“

„Záměrně jsme zvolili odlišnou strategii, ve které jsem systém KERS nepoužíval v samotném úvodu, ale až na dlouhé rovince, což se nakonec ukázalo jako výhodnější. Po skvělém startu, kde jsem navíc získal několik pozic, jsem si mohl užívat poklidného průběhu,“ řekl dále Schumacher.

Současnou formu Mercedesu pochválil i druhý závodník týmu, Nico Rosberg. „Tento závodní víkend rozhodně patřil mezi jedny z nejvydařenějších za mé působení v Mercedesu. Dařilo se nám držet krok s konkurenty, kteří jsou v Poháru konstruktérů před námi. Věřím, že v posledních dvou závodech tohoto roku se můžeme dočkat podobné formy,“ dodává německý pilot.

Sdílejte na:
Zavřít