Mercedes představil svůj monopost Formule E

Mercedes představil svůj monopost Formule E

Mercedes nehodlá být pozadu a již na podzim ho uvidíme v šampionátu elektrických formulí. Divize EQ nyní představila své livery, chcete-li lakování.

Mercedes-Benz a jeho divize EQ, která se zabývá alternativními pohony, dlouhodobě zvažovala vstup do Formule E. Loni se dokonce značka objevila jako titulární sponzor několika závodů Formule E a bylo také oznámeno, že oficiálně Mercedes vstoupí do FE v sezóně 2019/20 (tedy již letos na podzim).

Neoficiálně Mercedes závodí již letos, protože nováčkovský tým HWA RaceLabs bude mít jepičí život. Existovat bude jen tento rok a pak se plně transformuje do týmu Mercedes-Benz EQ.

Samotný Mercedes, dnes v předvečer autosalonu v Ženevě, odhalil svůj první monopost pro Formuli E. Jméno je naprosto tematické Silver Arrow 01 (stříbný šíp).

Mercedes bude jediným týmem, který závodí v elektrických formulích, ale i v samotné královně motorsportu. Jak se mu bude dařit, je velkým otazníkem, ale i podle toho, že na výzvědy poslali do série privátní tým HWA, který např. závodil i v DTM, tak se dá očekávat, že Mercedes nenechal nic náhodě.

Sdílejte na:
Zavřít