Mercedes představil novinky, změní i název

Mercedes představil novinky, změní i název

Německý tým bude ve Formuli 1 nově působit pod novým názvem – Mercedes AMG Petronas Formula One Team. Krom toho představil také datum, kdy poprvé nasadí nový vůz.

Vedení týmu z Brackley také oznámilo, že vůz F1 W03 poprvé vyjede na závodní dráhu jednadvacátého února ve španělské Barceloně. Krom toho tým navíc změní svůj oficiální název, nově bude v královně motoristického sportu působit jako Mercedes AMG Petronas Formula One Team. „Jsem velmi hrdý, že mohu být u představení nového názvu našeho týmu, je to pro nás všechny velká čest, protože ještě více zpevníme vazby mezi námi a AMG,“ řekl Ross Brawn, šéf stáje.

„Naše ambice pro nadcházející rok jsou opravdu vysoké, chceme se opět posunout na startovním roštu, tentokrát bychom již rádi bojovali o umístění mezi absolutní elitou a rádi bychom získali první vítězství ve Velké ceně,“ rýsuje si budoucnost britský stratég, jehož poslední vítězství s vlastním týmem se datuje do roku 2009.

„Byť se někomu může zdát nasazení nového vozu až v druhé fázi předsezónních testů jako velký risk, my jsme si vědomi, že se jedná o předem velmi dobře naplánovaný kompromis, který nikomu z našeho týmu neuškodí,“ řekl dále. „Všechny týmy mají stejné množství času na přípravu do nové sezóny, ale nikdy jej není dostatek, na druhou stranu před sebou stále máme velké množství nedodělané práce, kterou je potřeba před začátkem nového ročníku dokončit a na kterou se již teď musíme soustředit,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít