Mercedes od Red Bullu přetáhl Wooda a Ellise

Mercedes od Red Bullu přetáhl Wooda a Ellise

Mercedes potvrdil, že duo inženýrů Red Bullu Gelis Wood a Mark Ellise se příští rok připojí k jejich týmu.

Německý deník Bild to prozradil ve středu, kdy odhalil, že Ellis, hlavní inženýr dynamiky vozu a Wood, hlavní inženýr simulace a analýzy, se k týmu z Brackley připojí v červnu příštího roku.

Mercedes schůzku s oběma inženýry potvrdil ve čtvrtek ráno. Ellis se k týmu připojí jako performance director (vedoucí výkonnosti) a Wood jako hlavní inženýr simulace a vývoje.

To je pro rakouského čtyřnásobného mistra světa Red Bull další velká ztráta, protože příští rok ztratí i vrchního aerodynamika Petera Prodromoua, který byl pravou rukou designérského guru Adriana Neweyho. Prodromou nově zamíří do Wokingu k McLarenu.

Red Bull také přijde o Shauna Whiteheada, který příští rok zamíří do Williamsu, kde se ujme úlohy šéfa aerodynamiky. K Willimsu zamíří také Dave Wheater z Lotusu, který převezme úlohu hlavy aerodynamické výkonnosti.

Nicméně rakouský tým z Milton Keynes řekl, že Prodromoua nepropustí ihned, protože si ho chtějí ponechat až do úplného vypršení jeho platné smlouvy, která by měla vypršet až na konci sezóny 2014 a stejnou politiku chtějí uplatnit i na Wooda a Ellise, kterým smlouva končí právě v červnu 2014. Red Bull zatím neoznámil náhradníky jejich čtyř klíčových postav.

Sdílejte na:
Zavřít