Mercedes: Nemáme rychlé řešení problému převodovky

Mercedes: Nemáme rychlé řešení problému převodovky

Mercedes přiznal, že před Velkou cenou Štýrska čelí „komplexnímu problému“ při hledání řešení problémů s převodovkou svých vozů.

Kombinace elektrického rušení v systémech a vibrace způsobené jízdou přes obrubníky nechala tým během Velké ceny Rakouska čelit riziku selhání převodovky.

Tým připustil, že jsou problémy spojeny s konfigurací vozu W11, a přestože zaměstnanci začali hledat řešení ještě před startem nedělního závodu, zjevně nemají rychlé řešení.

Hlavní stratég Mercedesu James Vowles v rozboru řekl: „Máme spoustu lidí, kteří na tom v továrně ve dne v noci pracují. Vlastně na tom pracovali souběžně s Velkou cenou.

Zatímco se konala Velká cena, ještě než začal tento týden, už dělali, co bylo v jejich silách, aby pochopili, jaký máme problém.

Víme, že pokud tyto problémy nevyřešíme, bude to za pár dní opět problém. Skutečnsotí je, že se jedná o problém, který mohl jeden nebo oba naše vozy připravit o možnost dokončit v neděli závod. Je to velmi složitý problém.

Kdyby to bylo něco přímočarého, udělali bychom, co bylo v našich silách, abychom to napravili minulý týden, ale očividně jsme to neudělali.

Nyní víme jen to, že existují elektrické prvky převodovek, které trpí, a musíme udělat více, aby zvládly Velkou cenu.“

Zdroje článku:

www.motorsport.com
Sdílejte na:
Zavřít