Mercedes nemá preferovanějšího jezdce, uklidňuje fanoušky Brawn

Mercedes nemá preferovanějšího jezdce, uklidňuje fanoušky Brawn

Ačkoli hrál Nico Rosberg v samotném závěru závodu v Malajsii jen druhé housle, Ross Brawn uklidňuje fanoušky, že tým Mercedes nerozlišuje „prvního a druhého“ jezdce.

V posledním stintu Velké ceny Malajsie na okruhu v Sepangu bojovali oba jezdci Mercedesu na třetím a čtvrtém místě v pořadí Lewis Hamilton a Nico Rosberg.

Německý závodník byl značně rychlejší a žádal vedení týmu o povolení svého kolegu předjet, to jej ale varovalo, ať si drží svou pozic,i a on i přes výrazně vyšší rychlost skončil až za Hamiltonem.

Tato situace vyvolala diskuze, zda-li je součástí smlouvy Lewise Hamiltona i dohoda o tom, že bude v týmu působit jako jezdec číslo jedna.

Toto vše ale popřel Ross Brawn, šéf německé stáje. „Samozřejmě chce Lewis závodit s těmi nejlepšími a porážet i svého stájového kolegu, v jeho smlouvě ale rozhodně není uvedeno, že by měl být preferovanějším jezdcem,“ uklidňoval veřejnost Brawn.

„Vše co Lewis chce jsou stejné podmínky pro oba závodníky, chce stejný vůz a stejné vybavení jako má k dispozici Nico. To poslední, po čem by toužil, je být v týmu zvýhodňovaný,“ tvrdí Brawn.

Jako vysvětlení týmových příkazů v závěru Velké ceny Malajsie řekl, že ačkoli jen velmi nerad dává jezdcům svého týmu podobné zprávy a omezení, v Malajsii to bylo nesmírně důležité kvůli ušetření paliva a zdárnému dojetí do cíle.

„Nelíbilo se mi, že jsem musel zasáhnout do průběhu závodu v Sepangu, ale nechat oba jezdce naplno závodit by bylo opravdu příliš riskantní,“ řekl dále Brawn. „Fanoušci ví, že říkám pravdu, protože v minulosti jsem jezdce svého týmu často nechal bojovat mezi sebou a žádný problém v tom nikdo z nás neviděl,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít