Mercedes: Do Melbourne jedeme dobře připraveni

Mercedes: Do Melbourne jedeme dobře připraveni

Stáj Mercedes je médii i veřejností pasována do role černého koně letošního ročníku. V jezdeckém složení Lewis Hamilton a Nico Rosberg se bude snažit napravit svou reputaci z posledních tří let, kdy se týmu nepodařilo naplnit svá očekávání.

Lewis Hamilton, Mercedes (Kvalifikace 2012 – 1. místo, závod 2012 – 3. místo)
„Je to pro mě start nové sezóny a začátek nového dobrodružství s Mercedesem. Nemohu se dočkat, až se v Melbourne dostaneme na trať a zjistíme, jak si vedeme. Velká cena Austrálie je vždy vzrušující závod: týmy neví, jakou mají výkonnost oproti ostatním. Zbožňuji Albert Park přesto, že jeho povrch je hodně hrbolatý. Máme dobré a spolehlivé auto, ale v pátek začínáme všichni od nuly. Pojďme tedy zjistit jak vše dopadne.“

Nico Rosberg, Mercedes (Kvalifikace 2012 – 6. místo, závod 2012 – 12. místo)
Melbourne je skvělé místo ke startu nové sezóny F1. Oblíbil jsem si tohle město a australští fanoušci na okruhu jsou vždy úžasní. První Velká cena je místo, kde všichni zjistí, jak na tom doopravdy jsou, protože zimní testy nám neprozradí úplnou pravdu. V tuto chvíli to vypadá, že v Melbourne je velmi teplo, což bude těžká výzva, protože v těchto podmínkách nemáme ještě žádné zkušenosti s naším W04. Velmi se těším na následující víkend a na novou sezónu.

Toto Wolff, výkonný ředitel týmu Mercedes
Měli jsme dobrý zimní testovací program, zaznamenali jsme jistý pokrok. Lewis a Nico spolu dobře pracují a to je pozitivní hnací síla pro tým. Do Austrálie přijíždíme dobře připraveni. Ovšem také víme, že budeme závodit ve velmi rozdílných teplotách, na rozdílném závodním povrchu a že každý tým bude muset v sobotu během kvalifikace konečně položit své karty na stůl. Jedině poté můžeme mít první náznak toho, jak si budeme stát, alespoň co se týče výkonu. Může to znít jako klišé, ale náš cíl je prostě předvést se jak nejlépe to bude možné. Jsme pyšní, že reprezentujeme Mercedes-Benz na světové úrovni. Nyní musíme dostát tomuto standardu.

Sdílejte na:
Zavřít