Mercedes: datum představení vozu pro rok 2023

Mercedes: datum představení vozu pro rok 2023

Mercedes je další z týmů, které uvedli datum odhalení monopostu pro sezónu 2023. Německá stáj představí svůj vůz, s názvem W14, 15. února. Za Stříbrné šípy bude i nadále jezdit dvojice Hamilton, Russell.

Vstup do sezóny 2022 nebyl pro německé Stříbrné šípy ideální. Jako jediní si vybrali jinou cestu než ostatní a se svým vozem, který nemá skoro žádné bočnice, tak byli zcela odlišní. I když byly začátky pro Mercedes krušné, tým se dokázal dostat zpět mezi top3.

Mercedes by měl pokračovat ve svém konceptu i v letošní sezóně. Jak ale bude vypadat jejich monopost W14 se dozvíme 15. února.

Lewis Hamilton bude nadále pokračovat s týmem a mluví se o tom, že by si měl prodloužit své působení u Mercedesu a podepsat tak další smlouvu. Hamilton v minulé sezóně nezískal žádné vítězství a jeho dlouhá šňůra (alespoň jedné výhry v sezóně) byla tak ukončena. Po boku Brita uvidíme George Russella, který vstoupí do své druhé sezóny s Mercedesem. Russell pro tým získal jediné vítězství v sezóně 2022 na VC Brazílie.

 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Anna Gregarová)
Sdílejte na:
Zavřít