Mercedes bude v Singapuru konkurenceschopný

Mercedes bude v Singapuru konkurenceschopný

Mercedes se připravuje na konkurenceschopný boj při nadcházející Velké ceně Singapuru, v posledních dvou závodech se totiž jezdcům německé stáje příliš nedařilo.

Po vítězství na okruzích Silverstone a Hungaroring řadila veřejnost Mercedes mezi kandidáty na zisk mistrovského titulu, jenže při závodech ve Spa a na Monze se karta opět obrátila a německý tým měl co dělat, aby udržel krok s čelem startovního pole.

Lídr šampionátu Sebastian Vettel po závodě v Itálii navýšil svůj náskok v čele šampionátu, Lewis Hamilton ale ztratil i na druhého Fernanda Alonsa, který skončil na druhé příčce i v posledních dvou závodech.

Ředitel motoristického oddělení Mercedesu Toto Wolff tvrdí, že se na okruhu Marina Bay cítí jako doma a Mercedes tu bude velmi konkurenceschopný. „V posledních dvou závodech, kde bylo třeba vozy nastavit na nízký přítlak, se nám nedařilo úplně podle představ a Ferrari bylo před námi,“ sdělil britskému Autosportu.

„Když se ohlédneme zpět za závodem v Budapešti, kde jsme čekali velké problémy s pneumatikami a teplotami, ale nakonec se nám zde dařilo, těšíme se i na závod v Singapuru,“ přiznal.

Mercedes je nyní na třetím místě v Poháru konstruktérů za prvním Red Bullem a druhým Ferrari, dohromady získali jezdci německého týmu tři vítězství a hned osmkrát startovali z pole position.

„Víme, co jsme v minulých závodních víkendech udělali špatně a hodláme tyto chyby napravit,“ řekl Wolff. „Celkově jsem s vývojem sezóny spokojený, i když nás některé neúspěchy v nedělních závodech stále mrzí,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít