Mercedes bude silný, míní Rosberg

Mercedes bude silný, míní Rosberg

Německý pilot ve službách Mercedesu věří, že jeho stáj bude letos konkurenceschopnější než v ročníku předchozím. „Musíme tvrdě pracovat již od začátku,“ tvrdí.

Nico Rosberg získal v letošním ročníku Formule 1 celkem 142 bodů, jeho stájový kolega Michael Schumacher nezískal ani polovinu. Německý závodník prožil v kokpitu Mercedesu dobrý ročník, celkově se umístil na sedmé příčce a několikrát se podíval i na stupně vítězů. Tým Mercedes skončil v Poháru konstruktérů čtvrtý, překonal jej McLaren, Ferrari a Red Bull. Stáj ale v letošním ročníku nezískala jediné vítězství, což by se podle Rosberga v příští sezóně mohlo změnit.

„Nemohu říci, zda-li budeme v příští sezóně vítězit ve Velkých cenách. Až první Grand Prix příštího roku nám napoví, jak moc jsme se zlepšili,“ míní Rosberg pro britská média. „Před začátkem nadcházející sezóny je definitivně jasná jen jediná věc-  náš tým bude příští rok konkurenceschopnější než letos.“

„Na jednu stranu jsem rád, že jsem byl schopný Michaela letos porážet,“ hovoří o svém stájovém kolegovy německý pilot, jež dříve reprezentoval barvy Williamsu„Je dobré, když se můžete porovnat s někým tak zkušeným, jež jezdí ve stejném voze. Těší mě, že jsem pro tým byl v letošní sezóně platným článkem, zároveň mě ale velmi mrzí, že se nám nepodařilo získat ani jedno vítězství. Pevně věřím, že to napravíme v ročníku nadcházejícím,“ dodal Nico Rosberg.

Sdílejte na:
Zavřít