McLaren: Zůstáváme optimisty

McLaren: Zůstáváme optimisty

Oba jezdci McLarenu za sebou mají již druhý závod v řadě, ve kterém se jim nepodařilo bodovat. I tak se ale shodují na tom, že po posledním závodním víkendu převládají pozitiva nad negativy.

Jenson Button obsadil na domácí půdě až třináctou pozici, Sergio Pérez byl jedním ze čtyř nešťastníků, kterým v průběhu závodu praskla levá zadní pneumatika. Pro McLaren to tak byl již druhý závod v řadě, ve kterém britská stáj nebodovala.

„Samozřejmě výsledek závodu v Silverstonu není něco, s čím můžeme být spokojeni,“ uvědomuje si Jenson Button. „Jsou tu ale určité důvody, proč si z Velké Británie odvážíme převážně pozitiva.“

„S vozem se nám na Silverstonu pracovalo velmi dobře, pokud i v Německu zaznamenáme v průběhu volných tréninků jisté pokroky, můžeme se těšit na závod, kde budeme konkurenceschopní,“ věří mistr světa z roku 2009.

Se zklamáním z Velké ceny Velké Británie už se vyrovnal i jeho stájový kolega Sergio Pérez, který se nyní soustředí na závod na německém Nürburgringu.

„Už jsem se přenesl přes zklamání z posledního závodu,“ přiznal mexický pilot. „Naopak si z Británie odvážím i určitá pozitiva, náš vůz byl konkurenceschopný po celou dobu závodního víkendu, nebýt defektu pneumatiky, bylo umístění na bodovaných pozicích celkem reálné,“ myslí si bývalý jezdec Sauberu.

„Je pro nás také pozitivní, že závod v Německu následuje hned po nepovedeném víkendu na Silverstonu, takže nemám příliš času se zaobírat neúspěchy a můžu se soustředit na další závody, Nürburgring je velmi zajímavý okruh, na který se rozhodně těším.“

Sdílejte na:
Zavřít