McLaren: Vítězství doma může být klíčové

McLaren: Vítězství doma může být klíčové

Vítězství v domácí Grand Prix Velké Británie může být podle stáje McLaren tím nejdůležitějším v celé sezóně. Nyní má britská stáj na čele šampionátu náskok třicet bodů před druhým Red Bullem.

Právě do Velké Británie má totiž stáj McLaren přivést největší balíček aktualit pro jeho monoposty. Ten by také v rozhodujících chvílích mohl být klíčový a stáj se dokonce domnívá, že vítězství jeho stáje v tomto závodě jí rapidně přiblíží k zisku mistrovského titulu v Poháru konstruktérů.

V posledních třech závodech jsme získali 119 bodů ze 129 možných, to je neuvěřitelná statistika,“ přiznal pro Autosport Martin Whitmarsh.Tyto čísla napovídají hodně o naší chuti vítězit i v nadcházejících závodech, ale právě vítězství na domácí půdě je pro nás všechny velmi důležité a z hlediska motivace opravdu podstatné.“

Závod v Silverstone je pro nás vždy opravdu výjimečný a pokud by se zde Lewis nebo Jenson postavil na nejvyšší místo na stupních vítězů, byl by to pro nás absolutní vrchol letošního ročníku. Máme před sebou víkend, na který se rozhodně všichni opravdu velmi těšíme a který pro nás bude hodně důležitý,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít