McLaren spokojený s pokrokem, který udělal

McLaren spokojený s pokrokem, který udělal

V úvodních dvou trénincích jsme mohli vidět že tým McLaren se od velké ceny Španělska zlepšil a i samotní tým je se svým výkonem spokojen.

Jenson Button
„Bojovali jsme ráno když byl okruh ještě dost prázdný, vůbec se nám nedařilo nahřát pneumatiky, ale myslím že to zasáhlo všichni nejen nás. Naše rychlost při dlouhých jízdách vypadal překvapivě dobře, na druhé straně, této úrovně jsme prozatím nedosáhli v kvalifikaci, stále si však myslím že auto je o mnoho lepší tady než v pěti předchozích velikých cenách. Jsou určité oblasti se kterými jsme předtím bojovali a teď se zlepšili, a to je celkově pozitivní. možná jsme tu neukázali perfektní časy, ale já jsem šťastný že jdeme správným směrem. A doufám že jsme schopní se do Soboty vylepšit a být lepší než jsme byli ve Čtvrtek.”

Sergio Perez
„Ve trénincích jsme se pokoušeli o mnoha věcí, ně  všechny pracovali tak jak měli; některé z věcí o které jsme se pokoušeli je pro mně osobně těžké sladit s celkovým dobrým fungováním auta na trati, hlavně v rychlejších zatáčkách, takže se ještě jednou koukneme na  věci před sobotními tréninky. Naštěstí jsme není překvapení v zlém, prozatím. Věřím že jsme schopní dostat se do Q3.  Momentálně si myslím že Sobota bude nejdůležitější den z celého víkendu, co se týče závodů, myslím že všichni se budou snažit šetřit pneumatiky tak jak to bude nejvíc možné aby absolvovali co nejméně zastávek v boxech. Jednoduše pověděné, v Neděli to budou pomalý závod kde bude každý potřebovat co nejmenší opotřebení pneumatik, proto se budeme snažit dát do Soboty maximum.”

Martin Whitmarsh, šéf týmu McLaren
„Vždy když vidím jak dvě moje auta přicházejí do garáží po jízdě v úzkých monackých uličkách nepoškozené, je to pro mně pozitivní. Je to okruh který neakceptuje chyby, pozdní brzdění, nebo jen příliš náruživí přitlačení druhého vozu a může vás to stát poškození na vašem autě. Naštěstí, oba naši jezdci Checo i Jenson sou jezdecky vyspělý a my jsem byli schopní spravit hodnotnou práci, která byla pod kontrolou. Vnitřní nastavění auta vypadají pozitivně, udělali jsme pokrok. Ještě povzbudivější byla naše rychlost na dlouhých jízdách v odpolední kvalifikaci. Každopádně je jasné že největší výzva pro nás přijede v sobotní kvalifikaci, naše rychlost je stále ještě daleko vod toho jaka by měla být podle našich nastavení. Nemůžu nezmínit že v Jensnovi a Chcecovi nemáme jen dva excelentní jezdce, ale i dva muže kteří vědí jak dostat z auta maximum když je laťka nastavená vysoko, do kvalifikace jdou s jasným záměrem i motivací, dostat z jejich aut nejvíc co se bude dat.”

Sdílejte na:
Zavřít