McLaren se na konci sezony rozloučí s Vodafonem

McLaren se na konci sezony rozloučí s Vodafonem

McLaren oznámil, že na konci roku tým opustí titulární sponzor Vodafone.

Vodafone se k McLarenu připojil v roce 2007 poté, co opustil Ferrari. McLarenu ročně přinášel okolo 75 000 amerických dolarů. McLaren s Vodafonem dokončí letošní sezonu a v den posledního závodu vyprší smlouva. McLaren také uvedl, že druhého prosince chystá vzrušující oznámení, takže lze očekávat, že oznámí nového titulárního sponzora. Hlavním kandidátem je společnost Telmex, která podporuje mladého Sergia Péreze, který se letos k týmu připojil místo Lewise Hamiltona.

Vodafone řekl, že jejich partnerství s McLarenem už přineslo požadované výsledky a dosáhli vrcholu zviditelnění a je na čase se posunout dále. „Naše spolupráce s McLarenem je jedním z hlavních důvodů, kde je Vodafone dnes. Cítíme však, že je potřeba se jako společnost dále rozvíjet a dospěli jsme k závěru, že v budoucnosti už takovýto druh zviditelnění nebudeme potřebovat.“ Vyjádřil se Morten Ludal, marketingový ředitel Vodafonu. Pravděpodobně hlavní důvod ale je příchod právě Telmexu, jakožto největší a nejbohatší telekomunikační společnosti.

Dále McLaren potvrdil, že má smlouvu s Mercedesem, čímž vyvrátil spekulace o motorech od Hondy. „Určitě budeme příští rok jezdit s motory Mercedes.“ řekl šéf stáje Whitmarsh.

Sdílejte na:
Zavřít