McLaren: Čísla vítězství předpovídala

McLaren: Čísla vítězství předpovídala

Pro McLaren to bylo již druhé vítězství v letošní sezóně, famózním výkonem a skvěle zvolenou strategií se o něj tentokrát postaral Lewis Hamilton.

Z posledních tří závodů v kanadském Montrealu tři vyhrál právě McLaren. Za posledních osm let tu stříbrné šípy triumfovaly celkem pětkrát, bylo to 13. kanadské vítězství McLarenu v historii, třetí pro Lewise Hamiltona. To vše v 300. Velké ceně od založení Grand Prix McLaren-Mercedes-Mobil1-Enkei partnerství. „Byl to skvělý závod, Lewis předvedl fantastický výkon a nedal nikomu ze soupeřů šanci. Naše strategie také vyšla podle plánu, byl to opravdu nejpovedenější závodní víkend této sezóny,“ řekl Martin Whitmarsh, šéf McLarenu. „Pro Jensona to byl naopak další smolný závod, ale nebyla to jeho chyba.“

„Na úvod chci pogratulovat Lewisovi, dnes byl opravdu bezkonkurenční a získal velmi cenné vítězství,“ řekl šestnáctý Button. „Bohužel jsem si dnes vůbec nerozuměl s pneumatikami, takže tento závod pro mě nedopadl vůbec dobře. Několik posledních závodů se mi nedařilo, ale vždy, když provedete změny na voze, věříte, že přijde nový úspěch. Doufám, že to bude již v příštím závodě ve Valencii,“ dodal.

„Je to fenomenální pocit, miluji tuhle trať a vždy se sem rád vracím, byl to skutečně parádní závod, jsem z tohoto prvenství nadšen stejně jako ze svého prvního triumfu zde v roce 2007,“ řekl po závodě dojatý Hamilton. „Bylo jasné, že letošní Velká cena Kanady bude nesmírně těžká a vyrovnaná, ale nám se podařilo najít tu nejlepší strategii pro zisk vítězství a nakonec to pro nás dopadlo velmi dobře. Chci poděkovat celému týmu za dnešní skvěle odvedenou práci, všichni si tento úspěch zasloužíme. Snad budeme v tomto trendu pokračovat i ve Valencii,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít