McL: Technické problémy se již nebudou opakovat

McL: Technické problémy se již nebudou opakovat

McLaren až po více než týdnu od odstoupení Jensona Buttona z Velké ceny Itálie přišel na příčinu poruchy, která britském závodníkovi zmařila šance na bodový zisk.

Pilot Jenson Button odstoupil předminulý víkend z Velké ceny Itálie ve dvaatřicátem kole závodu, navíc závod opouštěl ve chvílích, kdy bojoval o slušné bodové umístění. Tato ztráta jej ještě hodně může mrzet, zejména při vyrovnanosti letošního šampionátu, kdy je v boji o titul stále několik jezdců.

Technický ředitel McLarenu Paddy Lowe veřejnsoti objasnil, co přesně stálo za odstoupením britského závodníka ze závodu na italské Monze, byl to problém s palivovým čerpadlem.

Lowe přislíbil fanouškům, že tým již přijal nezbytná opatření k tomu, aby se podobný technický problém v příštích závodech již u ani jednoho ze závodníků McLarenu neopakoval. „Nebylo snadné problém identifikovat, přišli jsme si bezradní, když jsme rozebrali skoro celé auto, ale stále jsem nevěděli, kde je onen problém.“

„Nakonec se nám ale podařilo zjistit, že se jednalo o technickou závodu palivového čerpadla. Okamžitě jsme ale tento problém začali řešit a v příštích závodech se již nic podobného opakovat nebude,“ dodal Lowe o problému, který Buttonovi zmařil šance na bodované umístění.

Sdílejte na:
Zavřít