McL: Lewis by si zasloužil bojovat o titul

McL: Lewis by si zasloužil bojovat o titul

Šéf britské stáje Martin Whitmarsh se domnívá, že pokud by se jeho týmu podařilo v letošní sezóně naplno využít potenciál vozu, Lewis Hamilton by v posledním závodě bojoval o titul.

Spousta závodních chyb v úvodu sezóny a několik zbytečných odstoupení z velmi slušně bodovaných pozic připravilo Lewise Hamiltona o možnost bojovat v závěru sezóny se Sebastianem Vettelem a Fernandem Alonsem o mistrovský titul. Šéf stáje Martin Whitmarsh se domnívá, že tempo, do kterého se McLaren v americkém Austinu dostal, jasně ukázalo, jaký potenciál vozy britského týmu v letošní sezóně měly.

„Měli jsme velký potenciál, musíme ale dělat méně chyb a být silnější v kritických situacích,“ domnívá se Whitmarsh závod před koncem letošní sezóny. „Potenciál našeho vozu se nám ale nepodařilo naplnit, závod v Austinu ale ukázal, jak konkurenceschopní jsme letos mohli být.“

„Budeme se snažit poučit se z celé letošní sezóny a snad do té příští vstoupíme s lepšími výsledky, nyní se ale chceme soustředit na závod v Brazílii, letošní ročník byl velmi napínavý a bylo by skvělé jej na Interlagosu zakončit vítězstvím,“ domnívá se šéf McLarenu, který má stále o co bojovat, na druhé Ferrari totiž v Poháru konstruktérů ztrácí čtrnáct mistrovských bodů. „Zima bude letos velmi dlouhá, musíme se zaměřit na naše chyby a analyzovat, co se stalo špatně, jistě nám to do budoucna pomůže,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít