Max Verstappen absolvoval den veřejně prospěšných prací

Max Verstappen absolvoval den veřejně prospěšných prací

Nizozemský pilot si odpracoval “trest“, který dostal za reakci a následné strkání do Estebana Ocona po GP Brazílie. Max Verstappen se zúčastnil akce FIA v Ženevě, kde se konalo mezinárodní střetnutí stewardů.

V Brazílii se snažil Esteban Ocon vrátit do stejného kola jako vedoucí jezdec Max Verstappen a následovala kolize, která nizozemského pilota stála vítězství. Po konci závodu se Max Verstappen a Esteban Ocon potkali při měření váhy a nedopadlo to úplně klidně. Nizozemec několikrát strčil do francouzského pilota a FIA udělila Vestappenovi “trest“ v podobě dvou dnů veřejně prospěšných prací pro FIA.

První veřejně prospěšný den si Max Verstappen “odpracoval“ v lednu jako poradce traťových maršálů během závodu Formule E v Marrákeši. Druhý den absolvoval ve Švýcarsku, kde se zúčastnil střetnutí stewardů FIA. Nizozemec se zapojil do interaktivních studií, které zahrnovaly posouzení jednotlivých incidentů a následné vyhodnocení trestů.

„Děláme svoji práci na trati, kdy se snažíme být nejlepší a je jasné, že komisaři zase dělají svoji práci tak, aby co nejlépe dosáhli spravedlivého rozhodnutí při závodních incidentech“.

„Byla to dobrá lekce pro mě, naučil jsem se toho dost během obou dnů v Marrákeši, který jsem si opravdu užil a pochopil jsem, jak pracují komisaři, a dnes, kdy jsem byl podle mě dobrou součástí této události,“ řekl Max Verstappen.

Jednadvacetiletý pilot se rovněž zúčastnil diskuze s trojnásobným šampionem WTCC Andym Priaulxem, šéfem týmu M-Sport Richardem Millenerem a ředitelem závodní sekce BMW Jensem Marquardtem. Všichni zmínění účastnící diskutovali a podělili se o své vlastní názory na rozhodování stewardů napříč několika disciplínami.

Sdílejte na:
Zavřít