Mateschitz: Vettela v týmu nikdy nebudeme držet proti jeho vůli

Mateschitz: Vettela v týmu nikdy nebudeme držet proti jeho vůli

Majitel stáje Red Bull Dietrich Mateschitz trvá na tom, že pokud bude chtít Sebastian Vettel v budoucnu tým opustit, v žádném případě mu nebude vedení rakouské stáje bránit. Potvrdil to zejména kvůli rostoucím spekulacím ohledně Němcova možného přestupu ke konkurenčnímu Ferrari.

Ačkoli Ferrari, Red Bull i samotný Sebastian Vettel tyto spekulaci již několik měsíců popírají, šéf rakouského týmu nyní řekl médiím, že pokud by se někdy Sebastian rozhodl tým opustit, nikdo z vedení týmu by mu v tom nebránil jen na základě dodržení smlouvy.

„Pokud by se Sebastian rozhodl pro pokračování své závodnické kariéry u jiného týmu, rozhodně by bylo nesmyslné jej u nás držet násilně, například kvůli dodržení kontraktu,“ řekl Mateschitz.

„Kdybych byl profesionálním závodníkem, jistě by mě lákalo stát se pilotem Ferrari, nicméně nyní to opravdu není aktuální,“ uzavřel téma možného odchodu trojnásobného šampióna ke konkurenci.

Osmašedesátiletý Mateschitz také potvrdil, že v současné době by si Red Bull nemohl přát lepší jezdeckou dvojici. „I Mark může letos jistě ukázat svůj potenciál, je velmi těžké závodit vedle takového pilota, jakým je Sebastian, nicméně Mark má velké množství zkušeností a náš tým může zajistit rovnocenné zacházení i techniku pro oba jezdce.“

„Pokud je Mark v nejlepší formě, i Sebastian může mít problém jej porazit. Máme štěstí, že máme v jednom týmu dva opravdové mistry v oboru,“ uzavřel rozhovor šéf mistrovského týmu.

Sdílejte na:
Zavřít