Massa věří, že Ferrari je letos mezi kandidáty na titul

Massa věří, že Ferrari je letos mezi kandidáty na titul

Brazilec Felipe Massa nepochybuje o tom, že italská stáj Ferrari letos patří mezi kandidáty na zisk mistrovského titulu, ačkoli ani jeden z jezdců maranellského týmu zatím nevyhrál.

Felipe Massa je v současné chvíli na pátém místě v šampionátu jezdců nejlépe umístěným pilotem Ferrari, na lídra Sebastiana Vettela ztrácí 18 bodů.

Italský tým si ale zatím žádné vítězství nepřipsal. V Austrálii bylo nejlepším umístěním druhé místo Fernanda Alonsa, po jeho brzkém konci v Malajsii se ale maranellský tým musel spokojit jen s pátým místem Felipe Massy.

Brazilec ale říká, že je nyní mnohem více důležité soustředit se na situaci, ve které je celé Ferrari, ne na pořadí jednotlivých jezdců v šampionátu po několika málo závodech.

„Máme za sebou zatím jen dva závody, ale přesvědčily mě to o tom, že náš vůz je hodně konkurenceschopný. Práce, kterou jsme na voze F138 v průběhu zimního období udělali, se nám vyplácí hned od prvních závodů, takže máme na čem stavět,“ řekl Felipe Massa britskému Autosportu.

„Samozřejmě bych rád bojoval o vítězství ve všech závodech. Ačkoli to v prvních dvou Velkých cenách nevyšlo, naše tempo bylo opravdu dobré, to ale neznamená, že tu stále není prostor pro zlepšování.“

„Šampionát je i letos velmi vyrovnaný a jsou tu více než dva týmy, které mohou bojovat o mistrovské tituly,“ myslí si Massa.

„V Melbourne jsme měli vůz schopný bojovat o vítězství, konkurenceschopní jsme byli i v Sepangu, ale ten závod byl jednou velkou loterií, která nám příliš nevycházela.“

Felipe Massa věří, že v dobrých výsledcích z prvních dvou závodů bude Ferrari pokračovat i nadcházející závodní víkend v Číně.

„Jsme dobře připraveni i na závod v Číně, přivezeme do Šanghaje všechny upgrady, se kterými jsme počítali, navíc jsme předchozí týden tvrdě pracovali v továrně i na simulátorech, takže jsme určitě nic nezanedbali,“ dodal Brazilec.

Sdílejte na:
Zavřít