Massa u Ferrari i v roce 2013

Massa u Ferrari i v roce 2013

V úterý v podvečerních hodinách bylo oficiálně oznámeno, že Felipe Massa zůstává i pro rok 2013 součástí týmu z Maranella, dále tak bude závodit po boku Fernanda Alonsa.

Všem spekulacím ohledně možných přesunů u stáje Ferrari je nadobro konec. Dnes totiž bylo oficiálně oznámeno, že brazilský závodník Felipe Massa podepsal s Ferrari jednoroční kontrakt. Před letošní Velkou cenou Japonska byl tento pilot na stupních vítězů naposledy v Koreji roku 2010. A jeho poslední vítězství je už také hodně zaprášené, získal jej v Brazílii roku 2008, kdy v závěru posledního závodu bojoval s Lewisem Hamiltonem o mistrovský titul, který nakonec nezískal.

Po nepovedeném začátku sezóny začal v posledních týdnech Felipe Massa podávat vyrovnané a konkurenceschopný výkony, čímž si zajistil závodní sedačku u Ferrari i pro příští rok, kdy bude opět krýt záda stájové jedničce Fernandu Alonsovi.

„Cítím se nyní velmi silný a v dobré kondici,“ řekl Massa po závodě v Koreji. „Podařilo se mi porozumět pneumatikám a vozu, i díky tomu jsou výsledky v posledních závodech lepší a lepší. Tým je samozřejmě také spokojený, protože se konečně umísťujeme na pozicích, kterých chceme dosahovat. Jsem rád, že mé partnerství s Ferrari bude i nadále pokračovat a věřím, že se společně dočkáme ještě velké spousty úspěšných závodů,“ dodává Brazilec. 

Sdílejte na:
Zavřít