Massa: Rychlejší tratě nám pomohou

Massa: Rychlejší tratě nám pomohou

Podle Brazilce Felipe Massy týmu Ferrari návrat na rychlé okruhy hodně pomůže, právě Silverstone by tedy mohl být okruhem, kde bude italský tým konkurovat i mistrovskému Red Bullu.

Konkurenceschopnost Ferrari v závodech na okruhu v Monaku a Montrealu nehrála jezdcům italského týmu úplně do karet a Fernando Alonso rapidně zvýšil ztrátu na lídra šampionátu Sebastiana Vettela.

Felipe Massa si ale dobře uvědomuje, že návrat na vysokorychlostní okruhy bude pro Ferrari pozitivem, právě na rychlých tratích tým z Maranella letos vybojoval své dvě vítězství.

„Myslím si, že závod v Silverstone pro nás může dopadnout dobře, na podobných okruzích v Číně a Španělsku jsme byli konkurenceschopní,“  bilancuje současnou situaci Ferrari brazilský závodník, který u týmu působí od roku 2006.

„Okruh v Montrealu byl oproti těm, které nás nyní čekají, mnohem odlišnější. Čekají nás nyní rychlejší tratě, na kterých by náš vůz mohl být o hodně konkurenceschopnější,“ řekl dále vicemistr světa z roku 2008.

Massa by se rád dočkal zlepšení i svých vlastních výkonů, v Bahrajnu měl problém s pneumatikami, v Monaku se nevyhnul kolizi a ze závodu musel odstoupit.

„Právě tyto negativní zkušenosti nám ale v konečném důsledku mohou pomoci, jsem nyní o to více motivovaný k lepším výsledkům a věřím, že v příštích závodech bude štěstí na naší straně,“ dodal Brazilec.

Sdílejte na:
Zavřít