Massa: Může se stát cokoli

Massa: Může se stát cokoli

Felipe Massa odmítá tvrzení, že by Ferrari bylo mimo boje o letošní mistrovské tituly, i když připouští, že to rozhodně nebude jednoduché vzhledem k Vettelově působivé formě.

Ferrari se konečně dočkalo svého prvního letošního vítězství, když v Silverstone monopost Fernanda Alonsa proťal cílovou pásku jako první. Španěl však stále zaostává za vedoucím Němcem, Sebastianem Vettelem, o 92 bodů, který k dnešnímu dni dokončil všech devět závodů nejhůře na 2. místě. Brazilec je až na 6. místě se ztrátou 60 bodů na svého týmového kolegu.

Nicméně jezdec Ferrari je pevně přesvědčen, že forma Scuderie, zvláště v kvalifikacích, kterým dominuje Red Bull, je na vzestupu. „V posledních několika závodech byla naše rychlost v závodě lepší než v kvalifikaci, zatímco v Silverstone jsme byli rychlí v obou případech,“ řekl Massa během online chatu s fanoušky na oficiálních stránkách Ferrari. „V první části kvalifikace jsem skončil na třetím místě. Použil jsem tvrdé pneumatiky a to nám ukázalo, že auto je velmi konkurenceschopné. Jsem si jistý, že naše zlepšení bude k dobrému užitku ve druhé polovině sezony.“  

Brazilec byl dotázán, zda cítí, že je možné smazat rozdíl v šampionátu. „Moje zkušenosti z roku 2008 a Kimiho z roku 2007 dokazují, že se může stát cokoli – i když bude tento rok náročný, protože Vettel by musel udělat mnoho chyb,“ odpověděl Massa.

Sdílejte na:
Zavřít