Massa má obavy o budoucnost Brazílie ve Formuli 1

Massa má obavy o budoucnost Brazílie ve Formuli 1

Brazilský závodník přiznal, že má jisté obavy o účinkování své rodné země v šampionátu Formule 1, pokud by pro příští ročník nezískal angažmá, Formule 1 by neměla žádného brazilského jezdce.

Aktuálně je Felipe Massa jediným brazilským závodníkem v šampionátu jezdců a nezdá se, že by některý z jeho krajanů měl ke vstupu do královny motorismu blízko. Ani budoucnost vicemistra světa z roku 2008 není křišťálově jasná, byť nabídek by měl mít dost.

„Myslím, že je to velmi důležité téma. Brazílie svého jezdce v šampionátu potřebuje,“ nechal se slyšet pilot stáje Ferrari pro britský Autosport.

„Brazílie měla vždy hojné a úspěšné zastoupení ve Formuli 1, je opravdu velká škoda, co se děje v několika posledních letech. Jsem aktuálně jediný brazilský závodník ve Formuli 1 a ani nemám smlouvu na příští rok, byla by opravdu velká škoda, kdybychom tu v příští sezóně já, nebo některý z mých krajanů nepůsobili.“

Jedenáctinásobný vítěz Velké ceny Formule 1 se domnívá, že problém brazilských závodníků nespočívá v samotné F1, ale v tom, že Brazílie nenabízí žádné závodní zázemí pro mladé talenty.

„Je to problém, který začal již dříve,“ nechal se dále slyšet Massa. „Když jsem v roce 2000 zamířil závodit do Evropy, snad v každé závodní sérii byl brazilský jezdec bojující na předních příčkách. Nyní je na tom Brazílie velmi špatně, Brazilci již nebojují o vítězství v šampionátech.“

„Jediným, kdo má nyní alespoň nějakou šanci vstoupit do Formule 1, je Felipe Nasr, kromě něho není na obzoru žádný mladičký talent z mé rodné země,“ dodává Massa.

Sdílejte na:
Zavřít