Massa k incidentu s Alonsem

Massa k incidentu s Alonsem

Incident z Velké ceny Číny, který se odehrál mezi stájovými kolegy Fernandem Alonsem a Felipem Massou okomentoval brazilský pilot tak, že se o porušení pravidel ze strany Španěla nejednalo.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Již po závodě se k celému incidentu vyjádřil i španělský závodník Fernando Alonso, ten však tvrdí, že se jednalo o naprosto normální a čestný souboj. „Byl to úplně normální předjížděcí manévr, kdybychom nebyli společně s Felipem stájový kolegové, nikdo si toho téměř ani nevšimne,“ řekl k incidentu dvojnásobný mistr světa. Vesměs podobné prohlášení vydal i Stefano Domenicali, ale pokud by Massa vyjádřil nekladné pocity, příliš by se nedivil.

Do této pasáže jsem nenajel zcela ideálně a Fernando Alonso prostě využil situace a dostal se přede mne,“ řekl k celému incidentu Brazilec Felipe Massa. Netušil jsem že Fernando míří také do boxů, ale když jsem ho v poslední chvíli zahlédl na vnitřní straně dráhy, nechtěl jsem riskovat případnou kolizi, protože nějaký kontakt v těchto místech by nás oba vyřadil ze závodu, což by rozhodně nebylo příjemné.“

Jestli porušil Fernando pravidla? To nevím, nejsem totiž ředitelem závodu a nejsem člověkem, který by měl tyto situace posuzovat. Pravděpodobně to ale bylo v pořádku, protože i jinému vozu se podařil tento manévr a bez většího trestu prošel,“ dodal Felipe Massa k celému incidentu.

Sdílejte na:
Zavřít