Massa je krůček od prodloužení u Ferrari

Massa je krůček od prodloužení u Ferrari

Po velmi bídném vstupu do sezóny je brazilský závodník pokropen živou vodou a i díky němu je po Velké ceně v Koreji Ferrari opět na druhém místě v šampionátu konstruktérů.

Brazilec Felipe Massa, který ve Formuli 1 působí již od roku 2006, bodoval v posledních sedmi z osmi Velkých cen, navíc se v Japonsku po dvouleté odmlce znovu podíval na stupně vítězů, tuto neděli v Koreji obsadil čtvrté místo a vedení Ferrari prozradilo, že dohoda o jeho budoucnosti je na spadnutí. S největší pravděpodobností tak ani pro příští ročník nezmění Ferrari své jezdecké složení. Spekulovalo se o tom, že by Massu mohl v kokpitu italského týmu nahradit Sergio Pérez, ten ale před několika dny oficiálně potvrdil přestup do McLarenu.

Dalším kandidátem na angažmá u Ferrari byl Nico Hülkenberg, pokud však Brazilce Massa u Ferrari opravdu zůstane i pro příští sezónu, německý pilot téměř jistě přestoupí do Sauberu. Před nedělním závodem řekl Felipe Massa médiím, že si chce svými výkony v závěru sezóny zajistit angažmá u stáje z Maranella i pro příští rok.

„Nechci přemýšlet o tom, jaká by byla má budoucnost, kdybych v příští sezóně nepůsobil u Ferrari, v současné době jen čekám na to, až se obě strany dohodnou, ale věřím, že naše spolupráce bude v příštím roce i nadále pokračovat,“ tvrdí brazilský závodník. „Pokud nedojde k žádným nejasnostem, je dohoda jen otázkou času, vše by se mohlo vyřešit již před závodem v Indii,“ dodává.

Šéf stáje Stefano Domenicali až do posledních dnů nechtěl nic komentovat, po závodě v Koreji ale přiznává, že jezdecké složení Ferrari bude oficiálně představeno již v nejbližších dnech. „Velmi brzy budete znát náš postoj k jezdcům našeho týmu pro rok 2013,“ říká Domenicali. „Víme, že lépe pochopil vůz, dobře pracuje s pneumatikami a nasbíral také dostatek zkušeností. Velmi dobře si uvědomujeme, že je Felipe kvalitní a zkušený jezdec, kdybychom o něm pochybovali, již by v našem týmu dávno nepůsobil. V současné době se opravdu umísťuje na pozicích, které si zaslouží, ne na příčkách, které by získal náhodou nebo s velkým štěstím,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít