Massa byl po závodě v Číně zmaten ze ztráty rychlosti

Massa byl po závodě v Číně zmaten ze ztráty rychlosti

Brazilec Felipe Massa přiznal, že zcela nerozumí tomu, proč v průběhu Velké ceny Číny spadl z prvních příček a rapidně ztratil tempo.

Ačkoli byl Felipe Massa krátce po startu Velké ceny na druhém místě za svým stájovým kolegou Fernandem Alonsem, v průběhu závodu ztratil tempo a nakonec bojoval o umístění ve druhé pětce.

Sám brazilský závodník přiznal, že stále hledá příčinu toho, proč na svého stájového kolegu, který má k dispozici stejný vůz jako on, ztratil přes 40 sekund.

„Stále nechápu, co přesně se nám v závodě nepodařilo, protože start se vyvedl a zdálo se, že budeme bojovat na čele po celý závod,“ řekl vícemistr světa z roku 2008.

„Vůz byl připraven opravdu výborně a i po prvních zastávkách se nám celkem dařilo, o několik kol později jsem ale začal trpět vysokou degradací pneumatik, což s největší pravděpodobností znamenalo tak velkou ztrátu,“ řekl Massa, který nakonec skončil šestý.

„V průběhu celého závodního víkendu jsem si s pneumatikami zcela nerozuměl a nejinak tomu bylo i v nedělním závodě. Věřím, že pokud bych se těmto problémům s gumami vyhnul, mohl bych bojovat o umístění na stupních vítězů,“ myslí si Brazilec.

„I tak se ale nedá říci, že bych byl s vývojem tohoto závodního víkendu zcela zklamaný, opět jsme získali velmi důležité body, které se mohou v pozdějších fázích ročníku rozhodně hodit,“ dodal pilot Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít